Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2002
Klockor Fortis
FORTIS, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, 1960-tal, länk 18K guld, längd 152-156 mm, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69178, Serie nr. S608362, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, Presidentlänk, ca 1994, servad december 2001.
Klockor Vacheron Constantin
VACHERON CONSTANTIN, cal 1003, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband.
OMEGA, Constellation, Cal 1379, Serie nr. , PIC nr. 1710.20.07, Ref nr. 196.0325, Boett nr. 1960325, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, krona saknas, defekt, integrerat läderband, originalspänne, ca 1986.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, minutvisare saknas, skadad urtavla, ca 1958, läderband.
Klockor Maurice Lacroix
MAURICE LACROIX, herrur, Ref nr. AA99136, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 5125245, herrur, stål, manuell, plexiglas, Oysterlänk, ca 1978.
Klockor Eterna
ETERNA, Porsche Design, Ref nr. 6500.12.41, kronograf, herrur, titan PVD, automatisk safirglas, dag, datum, integrerad länk, numrerad upplaga Nr 728/1999, cert, augusti 2000, box.
OMEGA, Constellation, chronometer, Ref nr. 1202.30.00, herrur, guld/stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1998.
TISSOT, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, 10 st diamanter, integrerad länk, skadad urtavla, ca 1970.
UNION HORLOGERE, fickur, ankarur, savonett, 18K guld, ca 1930, kedja 18K guld, ca 29.0 g.
SEIKO, Sports 150, kronograf, herrur, stål, quartz, hardlexglas, dag, datum, integrerad länk, bruksanvisning, box.