Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2002
HERRUR, design Edelman, Nr 94/199, plast, quartz, plexiglas, plastband, cert, ask.
GOLDAY, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, 1960-tal, metallänk ej original.
OMEGA, damur, cal 244, 14K guld, manuell, plexiglas, ca 1960, länk 18K guld, längd 182-192 mm.
Klockor Zodiac
ZODIAC, Astroquartz, herrur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, 1980-tal.
OMEGA, Constellation, cal 564, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk 18K guld, längd 196-201 mm, ca 1967.
OMEGA, herrur, caliber 620, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1966, länk 18K guld, längd 183-187 mm.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2541.80.00, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, augusti 1997, box.
OMEGA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk 18K guld, längd 171-176 mm, box.
OMEGA, Constellation, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (halvstav), ca 1982.
OMEGA, damur, Cal 481, doublé, manuell, plexiglas, ca 1960, x-länk med stav 18K guld, längd 164 mm, totalvikt 16.9 g.
IWC, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1928.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, caliber 1199R, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1949.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, länk 18K guld, längd 167-176 mm.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, ankarur, 18K guld, No 10077, verk T, bucklor, gravyr, ca 1899.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, Centenaire "61", herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, länk 18K guld, längd 187-192 mm, box.
Klockor Maurice Lacroix
MAURICE LACROIX, herrur, stål/doublé, quartz, datum, månfas, integrerad länk, längd 182 mm.