361 - 380 av 865
1...181920...44 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2001

Klubbad för

COLLIER, elfenben, L=36,5 cm.

Utrop: 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld med 24 briljanter totalt ca 1,70 ct H(W)/VS stl 20 mm.

Utrop: 12 000 kr

PÄRLCOLLIER odlade sötvattenspärlor, 8 - 8,5 mm, mixed colour, trädd för Ole Lynggaard lås, längd 40 cm.

HELALLIANSRING 18 K vitguld med 12 briljanter tot ca 0,96 ct ca TCR-CR/VS-SI, vikt 12 g, stl 18 1/4 mm.

5 400 kr

Utrop: 6 400 kr

GRANATSMYCKEN collier, örhängen, brosch ( stenar saknas ), oäkta metall.

800 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 59,9 g. L=20,5 cm B=2 cm.

Utrop: 5 400 kr

KEDJA, 18K guld, "pansar", vikt 26,6 g. L=80 cm.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K, vikt 5.0 g med 10 briljanter ca 0,40 ct W/si-p stl. 17 mm

Smycken Safirring

2 800 kr

Utrop: 3 300 kr

DIVERSE, 7 delar.

Utrop: 900 kr

2 BÄGARE, silver Otto Lindeberg, Stockohlm 1875 resp 1878 gravyr, bucklor.

Utrop: 600 kr

DOSA, oval, silver, 1833. gravyr.

700 kr

Utrop: 450 kr

2 SNUSDOSOR, silver.

800 kr

Utrop: 700 kr

DOSA, silver, niello arbete.

300 kr

Utrop: 350 kr

3 DOSOR, silver Gustaf Folcker, Sthlm 1828 resp svenska stämplar 1858. bucklor.

900 kr

Utrop: 550 kr

BÄGARE, silver, ryska stämplar 1800-tal H=7,5 cm.

Utrop: 500 kr

BÄGARE PÅ FOT, silver ryska stämplar 1842.

450 kr

Utrop: 550 kr

BÄGARE, silver Gustaf Folcker Stockholm, 1857 H=5,5 cm.

450 kr

Utrop: 550 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld med 59 briljanter totalt ca 2,95 ct (graverat). ca H(W)/VS.

Utrop: 23 000 kr

RINGAR 18K guld med briljant ca 0,10 ct ca W/VS, stl 17 mm.

Utrop: 2 300 kr