341 - 360 av 865
1...171819...44 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2001

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

TURMALIN oinfattad, 7,10ct.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, platina med 1 briljant ca 0,52 ct H(W)/VS nagg, övriga diamanter totalt ca 1,70 ct stl 17 1/4 mm.

Utrop: 25 000 kr

BROSCH, 18K guld med rubiner stämplad Tifffany & co. Ask.

1 950 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 6,6 g. L=19,5 cm.

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck", vikt 14,1 g. L=19 cm.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K vitguld med briljant samt åttkantslipade diamanter totalt ca 0,27 ct stl 17 3/4 mm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 23K guld med 3 briljanter totalt ca 0,08 ct, stl 17 3/4 mm, gravyr.

Utrop: 900 kr

SERVERINGSSKED, silver norska stämplar L=19,8 cm.

550 kr

Utrop: 400 kr

12+4 MOCKASKEDAR, silver.

Utrop: 700 kr

DIVERSE 20 SMYCKEN silver / metall / markasiter.

950 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,50 ct stl 19 3/4 mm.

Utrop: 3 800 kr

PÄRLCOLLIER odlade sötvattenspärlor, 5 rader, längd 60 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

7 COLLIER rökkvarts, rosenkvarts, hematit etc.

Utrop: 500 kr

HERRING 18K guld med onyx, stl 21 1/2 mm.

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K guld med citrin stl 17 1/4 mm.

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,48 ct 1 sten fattas stl 16 mm.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 1,09 ct stl 17 mm.

Utrop: 6 300 kr

2 SERVERINGSBESTICK, silver / stålblad.

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND,, 18K guld "fiskben", vikt 14,4 g. L=18 cm.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, 18K guld "X-länk", med 2 berlocker, vikt 36,7 g. L=19,8 cm.

Utrop: 3 300 kr