Avslutad | Klockor – Lördag 3 november 2001
Klockor Camel
CAMEL TROPHY, kronograf, 33 mm, stål/gulmetall, quartz, datum, läderband, oanvänd, box.
OMEGA, Ladymatic, damur, 18K guld, automatisk, plexiglas, integrerad länk, längd 165-172 mm, vikt 48 gram, 1960-tal.
Klockor Titus
TITUS, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.
Klockor Eterna
ETERNA MATIC, Les Historiques, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, 1998, box.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, damur, svarteloxerat stål, quartz, design 346, Thorup & Bonderup, originallänk.
Klockor Universal
UNIVERSAL, herrur, cal 262, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, krona saknas, ca 1950, länk 14K guld, längd 190-198 mm.
CERTINA, DS-2, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, titan / doublé, quartz, mineralglas, datum, kronograf, alarm, timer, integrerad länk.
TISSOT, Lisboa, herrur, stål, manuell, mineralglas, liten sekundvisare, krokodilband, limiterad upplaga No 8874/ 9999, box, oanvänd.
LONGINES, Lindbergh, kronograf, herrur, stål, automatisk, glasbaksida, läderband, cert, mars 2000, box, oanvänd.
LONGINES, Admiral, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, box, oanvänd.
LONGINES, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.