261 - 280 av 324
1...131415...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 24 februari 2001

Klubbad för

RING 18 K vitguld med briljanter tot ca 0,18 ct ca W/VS, vikt 5 g, stl 15 1/2 mm

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, silver med ametistkristall.

Utrop: 900 kr

6 PUNSCHBÄGARE, silver engelska stämplar.

850 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld , "fantasi", Italien, vikt 31,0 g. L=18 cm. Defekt.

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås

Utrop: 950 kr

TENNSMYCKEN, 7 st hängsmycken med kedjor

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld med briljant ca 0,06 ct stl 15 3/4 mm.

Utrop: 900 kr

KEDJA, 18K guld, "pansar", vikt 76,5 g. L=45,5 cm.

Utrop: 7 200 kr

KLOCKKEDJA, silver 1876, svensk handgjord L= 31 cm

400 kr

Utrop: 400 kr

MOCCASKEDAR, 5 st silver "Prins Albert"

200 kr

Utrop: 300 kr

ARMRING silver, Ray Urban, vikt 57 g

Utrop: 1 200 kr

RING 18 K guld / vitguld med 8/8 - slipade diamanter tot ca 0,16 ct, ca W/SI, vikt 6,5 g, stl 16 1/2 mm

Utrop: 2 600 kr

KEDJA/HÄNGE 18 K guld / vitguld med 18 briljanter tot ca 0,54 ct, ca W/VS-SI, vikt 6 g, längd 39 cm

Utrop: 5 900 kr

SKÅL silver, hamrad, Giertta 1988, diameter 6,5 cm, höjd 6 cm

Utrop: 1 600 kr

SKÅL silver, Giertta 1991, diameter 11,5 cm, höjd 4 cm

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER 18 K guld med rubiner, vikt 15 g, längd 44 cm

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med safir samt 18 st briljanter, vikt 8,2 g, stl. 16 3/4 mm

Utrop: 4 700 kr

HALSRING, oxiderat silver samt guld , gjort av Kerstin Öhlin Lejonklou, 2,8 cm bred, ca 40 cm.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

BROSCH, 18K guld med odlade pärlor signerad Stigbert 1951.

800 kr

Utrop: 500 kr

ONYX COLLIER 12 kulor, 5 lösa kulor medföljer, längd 43 cm, lås och mellandelar silver

550 kr

Utrop: 450 kr