1 - 20 av 324
123...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 24 februari 2001

Klubbad för

HÄNGE, 18 K, vitguld med svart odl. pärla 8-8,5 mm.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18 K, vitguld med vit pärla 8,5-9 mm.

700 kr

Utrop: 800 kr

Dosor-Etuier Övrigt

SKRIN, ebenholz / elfenben, pris, av K Adenauer, Tyskland, 1955, 21 x 7 cm.

Utrop: 2 300 kr

12 MOCKASKEDAR, silver design Sigurd Persson, etui.

900 kr

Utrop: 700 kr

6 BÄGARE, silver, GAB, etui, H=4,9 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld med blåa glasstenar, L=19 cm.

1 100 kr

Utrop: 850 kr

RING, 18K guld med 2 safirer ca 2 ct samt briljanter ca 0,20 ct stl 17 1/4 mm.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld med safir ca 1 ct samt briljanter ca 0,20 ct stl 16 3/4 mm

Utrop: 3 700 kr

COLLIER SAMT ÖRHÄNGEN, silver med kalcedon L=38 cm, skruvmekanism. Stigbert 1950-tal.

1 800 kr

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, silver signerad Teresia Hvorslev, 1990. Etui.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med 2 droppslipade safirer totalt ca 1,80 ct samt briljanter ca 0,20 ct. stl 17 mm.

Utrop: 5 600 kr

ARMRING, silver med lapis lazuli, signerad Annika, 1,5 cm bred.

350 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, lapislazuli och agater magnetlås guld/stål L = 41 cm

Utrop: 2 000 kr

Mynt Övrigt

2 SOVREIGNS, Engelska guldmynt, 1912 och 1927.

Utrop: 1 800 kr

Mynt Övrigt

2 SOVEREIGNS, Engelska guldmynt, 1906 och 1927.

Utrop: 1 800 kr

Mynt Övrigt

2 SOVEREIGNS, Engelska guldmynt, 1913 och 1928.

Utrop: 1 800 kr

BROSCH och örhängen (klipps) i silver design Engel 1949.

300 kr

Utrop: 400 kr

TEATER KIKARE pärlemor

600 kr

Utrop: 300 kr

DIVERSE, 7 smycken, silver och tenn.

Utrop: 500 kr

COLLIER SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten.

Utrop: 350 kr