541 - 560 av 628
1...272829...32 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 27 januari 2001

Klubbad för

1 TAVLA JACOB SILVÉN OLJA 40X70 "HÖSKRINDA"

Utrop: 20 000 kr

1 TAVLA K. OKUNO SILKE/AKVARELL 83X83 ÅR 1912 (SKADA I DUKEN)

Utrop: 5 000 kr

2 TAVLOR LITOGRAFIER AC /PETER DAHL/

1 TAVLA CARL JOHANSSON OLJA 53X80 CM (LAGNING)

Utrop: 10 000 kr

1 TAVLA CARL JOHANSSON OLJA 19X29 CM

Utrop: 3 500 kr

1 TAVLA OLOF W. NILSSON OLJA 70X53 CM "FJÄLLANDSKAP" ÅR 1932

Utrop: 13 000 kr

1 ELFENBENSFIGURIN H.13 CM

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

1 ELFENBENSFIGURIN H. 14 CM SKADAD FOT.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

4 SMÅ ELFENBENSFIGURINER

Utrop: 1 500 kr

1 TRÄFIGURIN ORIENTALISK

Utrop: 700 kr

1 SÅPSTENSFIGURIN ORIENTALISK

Utrop: 600 kr

1 LITEN METALLFIGURIN, 1 SPÄNNE

Utrop: 600 kr

1 TAVLA ZYKES AKVARELL 26X37 CM

3 600 kr

Utrop: 2 000 kr

1 TAVLA /ESAIAS THOREN/ OLJA 26X34 CM

Utrop: 1 000 kr

1 TAVLA OLLE CARLSTRÖM OLJA 81X100 UTAN RAM "KLIPPOR"

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

1 TAVLA KARL-AXEL PEHRSSON OLJA 33X41 "IRÉJA"

Utrop: 18 000 kr

1 TAVLA STIG CLAESSON -74 45X55 CM PASTELL

Utrop: 2 200 kr