Avslutad | Klockor – Lördag 20 januari 2001
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 2045972, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1967.
ROLEX, Oyster Perpetual, chronometer, Bubble back, 14K guld, automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1946, läderband, servad augusti 2000.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Ref 3848, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, krokodilband, spänne 18K guld, oanvänd, box.
OMEGA, Speedmaster, Ref 3510.50.00, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, originallänk, cert, december 2000, box.
INEX, herrur, dykarur, stål, quartz, djupmätare, kronograf, datum, plastband.
POLJOT, herrur, kronograf, titan, manuell, datum, läderband, cert, box, oanvänd.
POLJOT, herrur, kronograf, gulmetall, manuell, datum, glasbaksida, läderband, cert, box, oanvänd.
POLJOT, herrur, kronograf, stål, manuell, datum, läderband, cert, box, oanvänd.
POLJOT, Columbus, herrur, vitmetall, manuell, alarm, läderband, cert, box, oanvänd.
POLJOT, herrur, vitmetall/gulmetall, manuell, alarm, läderband, cert, box, oanvänd.
CARTIER, Santos, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, integrerad länk, 1980-tal, box.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, 1960-tal, länk 18K guld, längd 175 mm.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Rex, No 323, herrur, stål automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, box.
TISSOT, Chrono Janeiro, herrur, kronograf, manuell, plexiglas, datum, läderband, numrerad upplaga 1302/3333, box.