301 - 320 av 399
1...151617...20 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 20 januari 2001

Klubbad för

FICKUR, savonett, ankarur, 14K guld, kronograf, kvartsrepeter, skadad urtavla, tidigt 1900-tal.

Utrop: 14 000 kr

PH. PATTECK & CO, fickur, ankarur, 18K guld, 1860-tal, nyckel.

Utrop: 1 900 kr

FICKUR, ankarur, silver, "Oscar II", skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

Utrop: 1 200 kr

ECLAIR, fickur, ankarur, 63 mm, silver, motiv, bucklor, tidigt 1900-tal.

Utrop: 1 500 kr

NORTON, London, fickur, spindelur, gulmetall, erotiskt motiv, ca 1820, nyckel.

7 900 kr

Utrop: 4 500 kr

FICKUR 2 st silver

425 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, 48 mm, bucklor, går ej.

Utrop: 1 900 kr

LONGINES, Charles Lindbergh, herrur, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, box.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

MURALTO, chronometre, fickur, ankarur, vitmetall, ca 1930, defekt.

Utrop: 450 kr

FICKUR, 6 st klockor

400 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, gulmetall, ca 1894, urtavla skadad, kedja gulmetall.

800 kr

Utrop: 900 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, ankarur, silver, No 3291, verk Z, ca 1896, bucklor, gravyr, sekundvisare saknas.

Utrop: 2 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, gulmetall, ca 1897, urtavla skadad, går ej.

500 kr

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Breitling

AEROSPACELÄNK, till Breitling herrur, titan/doublé, UTC-fäste, 18mm/20mm.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Tärnan

TÄRNAN, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband.

300 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, herrur, titan/doublé, quartz, dag, datum, månfas, 24-timmarsvisning, originallänk.

550 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Lagonda

LAGONDA, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original.

Utrop: 600 kr

OMEGA, Genève, Dynamic, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, urtavla skadad, originallänk doublé.

Utrop: 1 200 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, herrur, stål, automatisk, plexiglas, gångreservsindikator, 1950-tal, läderband.

1 850 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Världsmästarur Super de Luxe, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, stållänk ej original.

550 kr

Utrop: 650 kr