Avslutad | Klockor – Lördag 20 januari 2001
FICKUR, savonett, ankarur, 14K guld, kronograf, kvartsrepeter, skadad urtavla, tidigt 1900-tal.
NORTON, London, fickur, spindelur, gulmetall, erotiskt motiv, ca 1820, nyckel.
LONGINES, Charles Lindbergh, herrur, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, box.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, ankarur, silver, No 3291, verk Z, ca 1896, bucklor, gravyr, sekundvisare saknas.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, titan/doublé, quartz, dag, datum, månfas, 24-timmarsvisning, originallänk.
Klockor Lagonda
LAGONDA, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original.
OMEGA, Genève, Dynamic, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, urtavla skadad, originallänk doublé.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, stål, automatisk, plexiglas, gångreservsindikator, 1950-tal, läderband.