1 Keramikfågel Gunnar Nylund
Utrop: 900 kr
1 Lampfot 1Skål 1 Ljusstake G-berg S L
Utrop: 1 000 kr
1 Vas Berit Fernell - 58
Utrop: 300 kr
1 serverings-set Bo Fajans A. Ebeling
Utrop: 700 kr
2 delar domino G-berg 1 askfat Rörstrand
Utrop: 500 kr
4 askfat domino S L
2 Keramikfat Picknick R.strand
Utrop: 650 kr
2 Fat G-berg Carrara
Utrop: 600 kr
1 Vas R-strand "Ägghöna"
3 Fat G-berg S L
1 Skål m Fat G-berg fajans
6 Skålar Bo Fajans E Dahlskog
Utrop: 400 kr
1 Vas, 1 Skål, 1 Fat R-strand
2 Fat Rörstrand GN + CHS
2 Fat 1 Skål G-berg
2 Vaser Rörstrand GN
1 Keramikfägel GN
1 Keramikfisk GN
1 vas S.Lindberg
15 akvareller sign. F.Lindström
Utrop: 1 200 kr
Lördag 2 dec 2000
Förfallna panter / Skapa
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm