UTGÅR
1 Kamera Mamiya 645 m. obj. 110mm
Utrop: 3 500 kr
1 Kamera Rolleiflex ,sliten
Utrop: 1 500 kr
12 kaffekoppar med fat ,Kina ( nagg)
Utrop: 1 000 kr
10 kinesiska skålar ( nagg)
Utrop: 600 kr
2 vaser Kina
Utrop: 500 kr
1 Blåvitt fat ( nagg )
Utrop: 250 kr
1 Skål med bronsfot Kina
1 Skrivuppsättning i porslin KD
10 Gafflar,10 Knivar,10 Skedar, silver Chippendale
Utrop: 3 000 kr
1 Bägare , silver. Vikt 270g
Utrop: 400 kr
1 Silverstop 1894
1 Silverfat
1 kamera nikon F4 35 mm
Utrop: 4 000 kr
12 Kaffeskedar 5 knivar 6 gafflar 1 osthyvel,silv
Utrop: 1 200 kr
1 Kamera Nikon EM 50 mm 1 Obj. Nikon 100 mm
12 gafflar, 12 skedar, 11 knivar. silver
1 Objektiv 100mm
1 Förgyllt bordsur
2 Kandilabrar
Utrop: 2 000 kr
Lördag 2 dec 2000
Förfallna panter / Skapa
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm