Avslutad | Klockor – Lördag 18 november 2000
MUSSON, Paris, fickur, spindelur, 18K guld, 40 mm, urtavla skadad, bucklor, sent 1700-tal.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, läderband, spänne 18K , formverk, verk 836683, boett 634978, box.
OMEGA, Seamaster, stort herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, oanvänd, cert, oktober 2000, box.
OMEGA, Louis Brandt, Ref nr. 5331.31.02, kronograf, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, safirglasbaksida, läderband, ca 1994, box.
PARANT, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, pärlemor-urtavla, gravyr, ca 1918, länk 18K guld, längd 171 mm.
Klockor Corum
CORUM, litet herrur, 18K guld, quartz, safirglas, guldurtavla 10g, läderband, original spänne doublé.
INGERSOLL, "Mickey Mouse", herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1939.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Oyster Perpetual Datejust, herrur, svart med briljanter.
Visa varaKlockor Certina
CERTINA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad länk (skadad), längd 157-169 mm, box.