301 - 320 av 366
1...151617...19 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 18 november 2000

Klubbad för

ZENITH, fickur, ankarur, 18K guld, bucklor.

Utrop: 1 500 kr

KLOCKOR, 2 damfickur 14K 1 silver fickur dam

Utrop: 1 800 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, bucklor, bygel saknas, defekt, läderpåse.

Utrop: 900 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, bucklor, ca 1900.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, 18K vitguld, manuell, plexiglas, 32 diamanter ca 0.35 ct, integrerad länk ej original, längd 172-177 mm, totalvikt 58.4g .

Utrop: 11 500 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, länk 18K guld, längd 180 mm, total vikt 30.3 g.

Utrop: 2 900 kr

CARTIER, Santos, herrur, guld/stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk.

Utrop: 10 000 kr

OMEGA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, ca 1963.

500 kr

Utrop: 600 kr

TAG HEUER, F 1, damur, stål, quartz, safirglas, datum, plastband, originallänk, box.

Utrop: 1 900 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Oyster-Prince, Date-Day, herrur, automatisk, plexiglas, jubiléelänk.

Utrop: 9 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, 1960-tal, läderband.

325 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, stål, automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1950-tal, defekt.

625 kr

Utrop: 600 kr

CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1976, läderband.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2332.80, Serie nr. 49645187, stort herrur, guld/stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, februari 1999.

Utrop: 14 900 kr

OMEGA, fickur, ankarur, 18K guld, bucklor, gravyr, ca 1917.

29 000 kr

Utrop: 2 000 kr

LONGINES, fickur, ankarur, vitmetall, alarm, ca 1943.

Utrop: 2 500 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, design Torun Bülow, Ref 337, damur, stål, quartz, integrerad länk, box.

3 600 kr

Utrop: 2 900 kr

ALESSI, Momento, herrur, quartz, stål, läderband, fickursboett + kedja stål, box.

Utrop: 3 400 kr

L. DUCHÊNE & COMPAGNIE, fickur, spindelur, 18K guld, kedja gulmetall, nyckel, tidigt 1800-tal.

4 400 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Spezimatic, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, 1960-tal, defekt krona.

600 kr

Utrop: 600 kr