6 ringar, 1 kedja med berlock= 14 gram. Vikt 14g
19 st kaffeskedar, silver. Vikt 250g
Utrop: 600 kr
1 blyertsteckning Mosse Stoopendaal ( Fyllkaja )
Utrop: 1 200 kr
1 antik dosa, silver
Utrop: 500 kr
1 antik såsslev silver
Utrop: 400 kr
1 skål med underfat nagg , O F / H574.28
Utrop: 2 500 kr
2 kinesiska porslinsurnor blåvita
Utrop: 1 800 kr
1 mynt = 41,5 gram. Vikt 41,5g
Utrop: 4 000 kr
1 sy-maskin
24 skedar 25 tandpetare 26 placeringsställ . silve
100 delar matsilver modell Vasa
118 delar matsilver modell Rosenholm
1 radio-cd spelare m fjärr panasonic.
1 a-ur guld , geneve.
1 video m fjärr, Philips HiFi
Utrop: 750 kr
1 oljemålning sign. Wald. Nyström Skagen -97 ?
Utrop: 1 000 kr
1 videokamera Sony M8E med laddare i väska
Utrop: 700 kr
1 bägare silver.h 22, (gravyr)
1 kanna uhw
Utrop: 250 kr
Lördag 7 okt 2000
Förfallna panter / Skapa
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm