161 - 180 av 261
1...8910...14 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 10 juni 2000

Klubbad för

BREITLING, Chronomat, herrur, stål/doublé, automatisk, safirglas, datum, UTC, Rouleauxlänk, cert, januari 1990, box.

15 000 kr

Utrop: 15 800 kr

OMEGA, De Ville, damur, 18K guld, manuell, safirglas, 12 st briljanter, integrerad länk, längd 155-162 mm.

Utrop: 7 300 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, herrur, quartz, doublé, safirglas, datum, läderband.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

MAGNIFIC, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 186-190 mm.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ZENITH, mormorsur, ankarur, silver, bucklor, minutvisare saknas.

Utrop: 400 kr

OMEGA, mormorsur, "rödtolva", ankarur, silver, defekt gångjärn.

Utrop: 400 kr

FICKUR, ankarur, 18K guld, går ej, ca 1890.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Piaget

PIAGET, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld, längd 166-171 mm.

Utrop: 16 000 kr

Klockor Fortis

FORTIS, herrur, kronograf, stål, automatisk, datum, originallänk, 2 st. x-tra länkbitar, cert, april 2000, box.

Utrop: 17 500 kr

ROTARY, Maximus, herrur, 9K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, sekundvisare saknas, läderband, 1950-tal.

Utrop: 1 300 kr

BREITLING, Sprint, stoppur, plast.

600 kr

Utrop: 800 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, urtavla signerad "G. Hagerén Luleå", gravyr, emalj.

Utrop: 900 kr

BERTHOUD, PARIS, fickur, silver, ca 1850, nyckel.

Utrop: 2 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Memovox, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, 1950-tal, länk 18K guld, längd 191-198 mm, 3 st. x-tra länkbitar.

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, ca 1943, går ej, stållänk.

Utrop: 25 kr

FICKUR, savonett, ankarur, doublé(sliten), 1920-tal, box.

Utrop: 800 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, litet herrur, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, box.

Utrop: 18 000 kr

OMEGA, Seamaster, stort herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk.

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

BREITLING, Chronomat, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, cert, januari 1999, box.

17 500 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Speedmaster, herrur, kronograf, guld / stål, automatisk, plexiglas, läderband, box.

Utrop: 6 900 kr