Avslutad | Klockor – Lördag 10 juni 2000
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, damur, Ref 69174, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), jubileelänk, cert, december 1989, box.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, läderband, krona defekt, cert, juni 1989, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classic, Ref nr. 183903, Serie nr. 14665645, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, hajskinnsband, viklås, cert, oktober 1992, box.
GÜBELIN, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, åttkantslipade diamanter, ca 1.60 ct. sent 1940-tal, integrerad länk.
Klockor Corum
CORUM, Admirals Cup, herrur, blåeloxerad/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk.
LONGINES, Weems kronograf, herrur, stål, automatisk, mineralglas, mineralglasbaksida, dag, datum, läderband, nummrerad upplaga, cert, april 1993, box.
OMEGA, Constellation, herrur, stål / guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, box.
BREITLING, Callistino, damur, stål/doublé, safirglas, datum, Pilotlänk stål, cert.
FELCA, Sportmaster XX, herrur, vitmetall / gulmetall, automatisk, plexiglas, dag, datum, länk ej original.
HENRI SANDOZ, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband defekt.