141 - 160 av 207
1...789...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 november

Klubbad för

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 13048351, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-6, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, OBS: saknar packning, läderband, ca 1952.

5 500 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Casio

CASIO, Illuminator, Dual Time, Boett nr. FS-01, unisex, 31 x 48 mm, plast, analog/digital, quartz, mineralglas, integrerat gummiband, ca 1995.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, damur, 21 mm, Cal 41 (Inca), Serie nr. 1327618, Boett nr. 1346478, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), renoverad/skadad urtavla, läderband, ca 1954.

Utrop: 3 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 116000, Serie nr. 129FQ553, Cal 3130, Verk nr. 41AG1265, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), defekt (servicebehov). Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 700200A-853/Z1H+0RN, cert, juli 2016, box, ytterkartong.

37 500 kr

Utrop: 35 000 kr

IWC, International Watch Co, Schaffhausen, Flatline, Cal 2405, Serie nr. 2306171, Boett nr. 2262050 / 3006, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, böjt bandhorn, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980, box,

8 700 kr

Utrop: 7 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual 34, Chronometer, Ref nr. 114200-0023, Serie nr. 6J0M3421, Cal 3130, Verk nr. 1FT28892, Boett nr. 2330, unisex, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 70190A-F8K/1LQ+6DE, cert, maj 2020, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 42 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, s.k. "Concentric Dial", Ref nr. 116200, Serie nr. M965315, Cal 3135, Verk nr. 3 2509882, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum (Roulette), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63200-PJ10, längd 170 mm, ca 2008.

50 000 kr

Utrop: 52 000 kr

SEIKO, Prospex, Professional (300 m), "Tuna", Serie nr. 580234, Ref nr. SBBN035, Boett nr. 7C46-0AG0, herrur, 47,7 mm, svart stål, quartz, hardlexglas, dag, datum, gummiband, originalspänne i svart stål, cert, november 2015, box, ytterkartong.

4 600 kr

Utrop: 4 600 kr

CERTINA, Kurth Frères, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal ETA 6498, Boett nr. 507600225, doublé, ankargång, ca 1985, fickurskedja i gulmetall.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

TISSOT, T-Classic, Le Locle, Cal ETA 2824-2, Sere nr. 13BL027540, Ref nr. T41.1.423.33, Boett nr. L164/264-1, herrur, 39,3 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.

3 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, I.N.O.X (200m/660ft), Serie nr. 170224945, Ref nr. 241771, damur, 37 mm, stål, quartz, safirglas, tygband, cert, juli 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 2 100 kr

TISSOT, PR100, Powermatic 80, Cal 80 (ETA C07111), Serie nr. VG0 E7J ZBZ, Ref nr. T101.407.11.041.00, Boett nr. T101407 A, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. T101410 A, ca 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 2 600 kr

TISSOT, Supersport Chrono, "Tachymeter", Serie nr. XUW E0S F92, Ref nr. T125.617.16.051.01, Boett nr. T125617 A, kronograf, herrur, 46 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 2 100 kr

LONGINES, Heritage, fickur, 48 mm, savonett, Cal 507.2 (ETA 6498-1), Serie nr. 28533715, Ref nr. L7.012.4.21.1, Boett nr. 8014 / 507, stål, ankargång, plexiglas, ca 1995, fickurskedja vitmetall.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 85219848, Serie nr. 85219848, PIC nr. 2900.50.91, Ref nr. SU 168.1650, Boett nr. 168.1650 (LL), herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas (repor), datum, heliumventil, gummiband (se fördjupad info), originalspänne, ca 2010, box, ytterkartong.

21 000 kr

Utrop: 21 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Genève, King Power, Unico Black Magic Cal HUB 1240, Ref nr. 701.C1.0170.RX, Boett nr. 1030735, kronograf, herrur, 48 mm, keramik / titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås i titan/keramik, servad augusti 2024, cert, december 2014, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 120 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, Elliptica, Serie nr. 5017994, Boett nr. 84 H5 1431, damur, 20 x 31 (38) mm, bicolour, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2000, box (ej komplett).

Utrop: 2 100 kr

Klockor Gucci

GUCCI, kronograf, Serie nr. 11147679, Btt nr. 8600M, herrur, 34 x 42 (47) mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2005.

Utrop: 2 700 kr

LONGINES, s.k. "Sei Tacche", herrur, 33,5 mm, Cal 23.M, Serie nr. 6861264, Boett nr. 22968 / 28, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, utbytta visare (relumade), skadad urtavla, servicebehov, ca 1944, metallänk ej original.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Lady Chronograph, Serie nr. 223, kronograf, damur, 35,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, originallänk, viklås, ca 2010, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 8 200 kr