161 - 180 av 236
1...8910...12 Gå till

Klubbauktion | Moderna – Lördag 21 december

Aktuell budnivå

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,05 ct, TW(G)/SI2, GIA report 7235223393, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 2,8 g.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

BVLGARI, ring, 18K vitguld, Parentesi, stl 52, 16,25 mm, vikt 6,8 g, etui.

Inga bud

Utrop: 6 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

WIWEN NILSSON, brevkniv, sterlingsilver, signerad, Lund 1970, längd 20 cm, vikt 73 g, (d)

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud

LAPPONIA, armband, Cataract, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1996, bredd 20 mm, längd 18 cm, vikt 62,6 g, originalpåse.

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

LAPPONIA, collier, Creature No. 5, sterlingsilver, akryl, Björn Weckström, Finland 1973, längd 72 cm, vikt 59,2 g, originalpåse.

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

LAPPONIA, ring, Pandora, sterlingsilver, Finland, stl 19,75 mm, vikt 11,0 g, originalpåse.

800 kr

Utrop: 900 kr

Lägg bud

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Cumulus, design Björn Weckström, längd 37,5 cm, Finland år 1980, vikt 11,0 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

2 st DIAMANTER, prinsesslipade, 0,30 ct samt 0,31 ct, ca TW-TCr/VS-SI, ena diamanten med nagg på kuletten.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

9 ST DIAMANTER, briljantslipade, 0,75 ctv, ca TW/V-SI.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

BVLGARI, ring, Parantesi, 18K vitguld, stl 56 (17,75 mm), vikt 11,3 g, originaletui, ytterask.

Inga bud

Utrop: 9 600 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Halo, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, höjd 10 mm, längd 47-52 cm, vikt 3,0 g, kedja ej stämplad.

Inga bud

Utrop: 4 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

ATÉLIER AJOUR, armband, 18K guld/vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,26 ctv, ca TW-W/VS-SI, Stockholm 2003, längd 17 cm, vikt 32,2 g, en diamant med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter 0,52 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 3,2 g, huggies.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 6,2 g.

Inga bud

Utrop: 8 600 kr

Lägg bud

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K guld, 11 mm, vikt 4 g, nyckellås för hänge.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, kedja, 3-radig, stål, dobbar, ej lås, längd 42 cm.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, kedja, 18K vitguld, ankarlänk, längd 45 cm, vikt 3,5 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 3 700 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, 18K guld, pingvin, vikt 2,1 g.

Inga bud

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock My little world, äpple,18K guld, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, Liljekonvalj, 18K guld, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 2 900 kr

Lägg bud