121 - 140 av 339
1...678...17 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 19 december

Aktuell budnivå

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,39 ctv ca W/SI, stl ca 17,75 mm, Göteborg, 1977, vikt 2,4 g, skev skena.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 5,9 g, huggies, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, ring, Daisy, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 12 mm, längd 140 cm, knutet, vikt 242,2 g.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

BROSCH, 18K guld, 2 ametister, odlad pärla ca 4 x 3 cm, vikt 4,1 g.

Inga bud

Utrop: 3 400 kr

Lägg bud

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 smaragder, 20 briljanter ca 0,30 ctv, stift, vikt 1,5 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

SCHALINS, alliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,48 ct, W/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,1 g, certifikat.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, Norge, mått 54 x 46 mm, vikt 11,7 g.

300 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5 mm, lås i silver, längd 48 cm, vikt 27,6 g.

Inga bud

Utrop: 600 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,5-7,8 mm, lås i silver, odlad pärla, safirer, längd 74 cm, vikt 53,2 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

ARMRING, silver, Polen, Warsawa, diameter 65 mm, vikt 17,9 g, vikt 17,9 g, något skev.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

ARMRING, silver, Smyckeboden B Johnson U Hallberg, Halmstad 1984, diam 55 mm, vikt 39,2 g.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 5,9 g.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 4,5-8,2 mm, doserat, lås i 18K vitguld, odlad pärla, smaragder, längd 66 cm, vikt 28,9 g, ej knutet, i behov av omträdning.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld/förgylld metall, granater, längd 43 cm, vikt 9,0 g.

Inga bud

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

BROSCH, 14K guld, giraff, troligen syntetiska rubiner, höjd 55 mm, vikt 8,1 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,22 ctv, TW-TCr/VS, stift, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

ENSTENSHÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,27 ct, ca TCa/SI, längd 45 cm, vikt 3,2 g, diamanten har små nagg.

Inga bud

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud

STRÖMDAHL, enstensring, Galaxia, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct, ca R/VS, Stjärnringen, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g, diamanten har litet nagg på kuletten.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, diverse färgstenar, höjd 54 mm, vikt 15,3 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

Lägg bud