41 - 60 av 317
1234...16 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 19 december

Aktuell budnivå

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3-7 mm, längd 54 cm, lås i silver, vikt 15,1 g, knutet.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, safir, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv ca W/SI, stl 20 mm, vikt 4,1 g, porositet i skenan från en storleksändring.

Inga bud

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud

LUKTDOSA, silver, invändigt förgylld, svisselerad dekor, Johan Petter Molér, verksam 1812-1830 i Visby, höjd 42 mm. vikt 13,9, sprickor, gravyr undertill.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

LUKTDOSA, silver, delvis förgylld, 2 röda glasstenar, filigranarbete, Georg Niclas Hallberg, Visby 1840, höjd 45 mm, vikt 18,9 g, buckla, monogram.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

LUKTDOSA, silver, delvis förgylld, rosa glassten, filigranarbete, Magnus Söderberg, verksam 1797-1834, Visby, höjd 46 mm, vikt 20,4 g, små bucklor.

Inga bud

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

LUKTDOSA, silver, delvis förgylld, svisselerad dekor, Alexander Magnus Lundström, verksam 1803-1851, Visby, höjd 44 mm, vikt 16,7 g, monogram.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

LUKTDOSA, silver, delvis förgylld, röd och blå glassten, filigranarbete, Johan Petter Molér, Visby 1824, höjd 48 mm, vikt 16,3 g, trasig kedja, monogram.

Inga bud

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, sockertång, Konge/Acorn, sterlingsilver, längd 105 mm, vikt 24,3 g,

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

KALEVALA, armring, brons, diameter 63 mm, vikt 170,2 g, öppningsbar.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud

KALEVALA, hänge med kedja, brons, längd 60 cm, vikt 81,5 g.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/P, ovalslipad rubin ca 0,40 ct, kedja 40 cm, vikt 1,7 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

RING, 20K guld, gul safir ca 3,50 ct, stl 15 mm, vikt 4,9 g, slitna fasettkanter på stenen.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

RING, 22K guld, emalj, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g.

Inga bud

Utrop: 4 300 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, rubiner, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g.

Inga bud

Utrop: 2 900 kr

Lägg bud

RING, 14K vitguld, kuddslipad akvamarin ca 1,20 ct, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/P, stl 17,5 mm, vikt 3,9 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW/SI, stl 18 mm, vikt 1,6 g.

2 300 kr

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

TRESTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad och äldre briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g.

Inga bud

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K roséguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, evighetssymbol, längd 16/18 cm, vikt 3,3 g.

Inga bud

Utrop: 8 500 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,3 g, en diamant med natural.

Inga bud

Utrop: 11 400 kr

Lägg bud