161 - 180 av 392
1...8910...20 Gå till

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 14 december

Aktuell budnivå

CARTIER, armband, Trinity, 18K trefärgat guld, ref nr 626650, certifikat från 1993, längd 20 cm, vikt 62,9 g, originaletui, referensnummer felinskrivet på certifikat.

Inga bud

Utrop: 61 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter stift, vikt 1,4 g

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, obehandlad rosa rubin 2,75 ct, navette - och brilljantslipade diamanter ca 4,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 18 mm, vikt 7,8 g, IGI certifikat.

Inga bud

Utrop: 240 000 kr

Lägg bud

ARMRING, 18K guld/vitguld, antik-, gammal- och rosenslipade diamanter ca 6,30 ctv, ca TW-LY/VS-P, Italien, 1900-talets mitt, 50x60 mm, vikt 29,7 g, flera diamanter med nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 64 000 kr

Lägg bud

HALSKEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 53 cm, vikt 42,3 g.

Inga bud

Utrop: 26 000 kr

Lägg bud

CHIMENTO, halskedja, 18K guld/vitguld, längd 50 cm, vikt 38,6 g.

Inga bud

Utrop: 24 500 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,50 ct, briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,4 g, safiren har minimala nagg, enstaka diamanter har nagg och inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, nyckelhänge, 18K vitguld, fasetterad topas, briljantslipade diamanter 0,045 ctv,TW/VS, hjärtan, höjd 86 mm, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, collier, Aria slim, stavar, spetsfilad ankarlänk, sterlingsilver, längd 86-90 cm, vikt 29,8 g.

Inga bud

Utrop: 2 500 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, alliansring, Aurora, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,42 ctv, TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 10 600 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, helalliansring, Aurora, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, TW/VS, stl 17,5 mm.

Inga bud

Utrop: 9 900 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, ring, Blue & Stars, 18K vitguld, akvamarin 0,40 ct, briljantslipade diamanter 0,11 ctv, TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g.

Inga bud

Utrop: 10 600 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, örhängen, Blue & stars, 18K vitguld, akvamariner 0,80 ctv, briljantslipade diamanter 0,48 ctv, TW/VS, höjd 11 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, örhängen, Blonde, mini, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter 0,12 ctv, TW/VS, 5,5 mm, vikt 1,3 g, stift, originaletui.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,81 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,3 g.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

COLLIER, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr/SI, längd 45 cm, vikt 12,0 g.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 1,27 ctv, ca TW-W/SI-P, längd 42 cm, vikt 5,2 g.

Inga bud

Utrop: 17 600 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 8 mm, off round, lås i 18K vitguld, längd 50 cm.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 6,01 ctv, ca TW-TCR/SI-P, längd 17,5 cm, vikt 12,8 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 82 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 1,50 ct, ca Cr(J)/VS1, Ulrikas Guldkron, Stockholm 1998, stl 18,75 mm, vikt 12,9 g, diamanten med ett mindre nagg.

45 000 kr

Utrop: 50 000 kr

Lägg bud