161 - 164 av 164
1...789 Gå till

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 23 november

Aktuell budnivå

RING, platina, ovalslipad obehandlad Burmesisk safir 3,45 ct, GRS report GRS2009-091688, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17,5 mm, vikt 7,8 g, safiren har inneslutningar som når ytan samt små nagg, enstaka diamanter har nagg och små skador.

Inga bud

Utrop: 66 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, platina/18K vitguld, onyxer, briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, höjd 40 mm, vikt 13,3 g, stift med clips, enstaka diamanter har nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ATELIER AJOUR, brosch, 18K vitguld, safir, gammalslipade diamanter, Stockholm 1962, mått 23x28 mm, vikt 5,1 g.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, 22 trapetsslipade diamanter ca 0,50 ctv, stl 15 mm, vikt 5,4 g.

Inga bud

Utrop: 4 700 kr

Lägg bud