41 - 60 av 76
1234 Gå till

Klubbauktion | Moderna – Lördag 9 november

Aktuell budnivå

EFVA ATTLING, collier, Rose petal, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 22,2 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

SANDBERG, örhängen, 18K guld, stift, vikt 3,2 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, ring, Flet, 18K guld/vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, stl ca 17,5 mm, vikt 10,1 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

CLAES GIERTTA, hänge med kedja, silver, grön kalcedon, Stockholm 1971, höjd på hänget 6,8 cm, längd på kedjan 61 cm, vikt 55,9 g, ask, kedjan är ej stämplad. (d)

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

SIGURD PERSSON, armband, delvis förgyllt silver, Stockholm 1974, längd 20 cm, vikt 51,1 g, jubileumsutgåva. (d)

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

TIFFANY & CO, örhängen, Return to Tiffany, sterlingsilver, förgyllda stift, mått 10 x 10 mm, stift, vikt 2,1 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 94 briljant-, prinsess- samt trapetslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 18 mm, stift, vikt 4,1 g.

Inga bud

Utrop: 12 400 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, helalliansring, Magic, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter 0,56 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 1,9 g, etui, ytterask.

Inga bud

Utrop: 11 500 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant 0,73 ct, W(H)/VS2, stl 15,25 mm, vikt 4,0 g, diamanten har stort bord och låg krona samt litet nagg på paviljongen.

Inga bud

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 15 mm, vikt 3,5 g, två diamanter har nagg vid rondisten där de slagit in i varandra.

Inga bud

Utrop: 16 000 kr

Lägg bud

RING, 14K roséguld, kunzit ca 19,05 ct, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca Faint Pink-Light Purplish Pink/SI-P enligt IGI Jewelry Report 31J9175924, stl 17 mm, vikt 6,8 g, ett fåtal diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 13 400 kr

Lägg bud

RING, platina, Hearts on Fire, briljantslipad diamant ca 0,32 ct, ca TW(G)/SI1, 20 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/VS, stl 17,75+ mm, vikt 3,6 g, gravyr, etui, certifikat.

Inga bud

Utrop: 4 900 kr

Lägg bud

ENGELBERT, hänge med kedja, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, bokstaven F, höjd på hänget 1,6 cm, längd på kedjan 45 cm, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

CHOPARD, armband, Happy diamonds, 18K vitguld, briljantslipade diamanterca 0,70 ctv, 17-18-19,5 cm, vikt 11,3 g, glaset med nagg och slitage.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

BVLGARI, örhängen, Bvlgari Bvlgari,18K vitguld, onyx, diameter 13 mm, vikt 7,0 g, stift, originaletui.

Inga bud

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

PIAGET, ring,18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW/VS, ref.nr A88942, 1990, stl 52 (16,5 mm), vikt 12,9 g.

Inga bud

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, The Legacy Knot ring, medium, stl 16 mm, vikt 11,3 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 24 000 kr

Lägg bud

SCHALINS, ring, 18K vitguld, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS-SI, stl 18,75 mm, vikt 13,5 g.

Inga bud

Utrop: 10 400 kr

Lägg bud

BUCHERER, ring, 18K trefärgat guld, stl 17,25 mm, vikt 14,2 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, collier, Möbius, nr 374, sterlingsilver, gummi, Torun Bülow-Hübe, längd 42 cm, vikt 15,7 g, etui,

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud