21 - 40 av 76
1234 Gå till

Klubbauktion | Moderna – Lördag 9 november

Aktuell budnivå

LAPPONIA, ring, 18K guld/platina, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/VS, Finland 1991, stl 17,25 mm, vikt 9,5 g.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, ring, Fusion, tre delar, 18K guld/vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW/VS, design Nina Koppel, Danmark, stl 60 (19,25 mm), vikt 20,8 g, originalask.

Inga bud

Utrop: 13 400 kr

Lägg bud

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, ovalslipad safir ca 0,50 ct, höjd 15 mm, längd 40 cm, vikt 19,6 g.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud

LAPPONIA, armband, Kultalevyt, 14K guld, Björn Weckström, Helsingfors 1969, längd 21 cm, vikt 8,7 g, slitage.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

LAPPONIA, ring, Gulros, 14K guld, Björn Weckström, Helsingfors 1969, stl 19,75 mm, vikt 6,7 g, gravyr, storleksändrad.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

LIISA VITALI, örhängen, 14K guld, genombrutna sfärer, diameter 15 mm, höjd 30 mm, vikt 2,9 g, krokar, ena örhänget är missfärgat på insidan av sfären.

Inga bud

Utrop: 1 900 kr

Lägg bud

LIISA VITALI, collier, sterlingsilver, genombrutna sfärer, Nestor Westerback, Helsingfors 1971, längd 80 cm, vikt 33,3 g, en sfär är bucklig.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

STEN&LAINE, ring, 14K guld, bergkristall, Karl Laine, Turku 1979, stl 17 mm, vikt 1,5 g.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

STEN&LAINE, örhängen, 14K guld, bergkristaller, Karl Laine, vikt 1,1 g, stift, originalask.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, med påhängen, 18K vitguld, triangelslipade peridoter ca 1,20 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd vikt 5,1 g, huggies, ena peridoten har ett litet nagg på bordet.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, svarta diamanter 1,55 ctv, längd 21 cm, vikt 8,7 g.

Inga bud

Utrop: 13 200 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K guld, 44 briljantslipade diamanter ca 3,67 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 10,3 g, flera diamanter med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 54 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, varav mittstenarna ca 0,69 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 3,5 g, en diamant med mindre nagg.

Inga bud

Utrop: 18 600 kr

Lägg bud

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 32 mm, flexmodell, vikt 7,9 g.

Inga bud

Utrop: 16 600 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 50 briljantslipade diamanter ca 4,40 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 14 g.

Inga bud

Utrop: 71 000 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 27 500 kr

Lägg bud

LAPPONIA, amring, sterlingsilver, design Björn Weckström, Finland, diameter 60 mm, vikt 77,0 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, brosch, nr 376, sterlingsilver, Henning Koppel, bredd 71 mm, vikt 19,3 g.

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K vitguld/guld, Smile, höjd 15 mm, vikt 7,5 g.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

LAPPONIA, örhängen, sterlingsilver, odlade pärlor, stift, vikt 6,6 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud