381 - 400 av 544
1...192021...28 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november

Klubbad för

RING, sterlingsilver, blomsterjaspis, stl 17 mm, vikt 9,4 g, skev, stenen något repig, skev skena.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, silver, ametist, stl 18 mm, vikt 9,7 g, slitage.

Utrop: 275 kr

RING, sterlingsilver, grön sten, stl 17 mm, vikt 8,4 g, limrester, slitage.

Utrop: 250 kr

KULTASEPÄT SALOVAARA, ring, sterlingsilver, rökkvarts, Åbo 1970, justerbar öppen ringskena, vikt 9,3 g, slitage.

350 kr

Utrop: 350 kr

KAUNIS KORU, ring, silver, Heikki Juhana Kaksonen, Helsingfors 1966, stl 17,50 mm, vikt 9,1 g, repor, bucklor.

275 kr

Utrop: 250 kr

THOMAS SABO, sterlingsilver, glassten, cubic zirconia, fjädrar, längd 15-18,5 mm vikt 14,5 g, etui, nagg.

Utrop: 300 kr

THOMAS SABO, sterlingsilver, cubic, zirkoner, fjädrar, höjd 42 mm, 8,1 g, etui, nagg.

Utrop: 250 kr

Porslin Fat

VÄGGTALLRIK, porslin, 42 cm, Heinen Delfts Blauw, Illustrator Redmer Hoekstra, originalkartong.

Utrop: 550 kr

Porslin Figuriner

LJUSLYKTA, porslin, Heinen Delfts Blauw, höjd 16,5 cm, originalkartong.

325 kr

Utrop: 200 kr

Porslin Figuriner

275 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, 18K guld, sko, höjd 1,7 cm, vikt 0,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

FIGUR, design by Oskar Knutsson, tomte motiv, längd 28 cm, bredd 10 cm, höjd 37 cm, svart.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, stl 18,75 mm, vikt 7,8 g, slitage.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, svart sten, markasiter, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

175 kr

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, turmalin, tsavoriter, stl 18,75+ mm, vikt 11,4 g, slitage.

Utrop: 400 kr

RING, sterlingsilver, cubic zirconia, stl 18,25 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, cubic zirconia, stl 17,5 mm, vikt 4,6 g, nagg, mittstenen rör sig i sin fattning.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, cubic zirconia, stl 16 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, cubic zirconia, imitationspärla, stl 18 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 200 kr

BROSCH, gulmetall, paste, mått 33 x 52 mm, vikt 7,6 g, slitage.

150 kr

Utrop: 200 kr