Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november
PÄRLCOLLIER, 3 st, färgade odlade sötvattenspärlor, barocka, längd ca 94/96/100 cm, totalvikt 184,2 g.
SORGSMYCKEN, collier, armband, gulmetall, längd collier 40 cm, längd armband 17 cm, två extra delar medföljer.
PÄRLCOLLIER, 2 st, färgade odlade sötvattenspärlor, barocka, nylon, längd 42/45 cm, totalvikt 53,1 g.
PÄRLRAD, 2 st, odlade färgade sötvattenspärlor, imitationspärlor, ljusa naturstenar, vitmetall, längd 70/71 cm, totalvikt 87,0 g.
COLLIER, 2 st, färgade odlade sötvattenspärlor, jaspis, ljus natursten, imitationspärlor, vitmetall, längd 45/58 cm, 44/59 cm, totalvikt 100 g.
ARMRING, sterlingsilver, gröna stenar, pärlemor, mått 65 x 55 mm, vikt 42,7 g, slitage.
5 RINGAR, vitmetall, syntetiska färgstenar, cubic zirconia, stl 15,5 mm, 16,25 mm, 16,5 mm, 17 mm och 18 mm.
RING, förgyllt sterlingsilver, ametist, topas, peridot, smaragd, rubin, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.
RING, sterlingsilver, topas, granat, ametist, peridot, citrin, stl 16,25 mm, vikt 0,8 g.