Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november
RING, sterlingsilver, förgyllt, rosa och vita cubic zirconia, orm, stl 19 mm, vikt 2,9 g
THOMAS SABO, armband, sterlingsilver, svarta facetterade kulor, Charm Club, justerbart, vikt 25,2 g, nagg.
Keramik Fat
FAT/VÄGGDEKORATION, keramik, Havsflora, numrerad 1071, Anna Lisa Thomson, Uppsala Ekeby, längd 24 cm, bredd 15,5 cm, höjd 4,5 cm, bruksslitage.
Keramik Fat
FAT/VÄGGDEKORATION, keramik, Havsflora, numrerad 1069, Anna Lisa Thomson, Uppsala Ekeby, längd 36,5 cm, bredd 24 cm, höjd 7 cm, bruksslitage.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 5-6 mm, lås i silver med odlad pärla, längd 47 cm, vikt 24,2 g, slitage.
Visa varaSmycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, flourit, aquamarin, glas, färgade odlade sötvattenspärlor, höjd 83 mm, vikt 17,4 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K, odlade sötvattenspärlor, höjd 17 mm, vikt 2,6 g.
Visa varaSmycken Smyckeset
SMYCKESET, örhängen, hänge, sterlingsilver, gulmetall, granater, höjd örhängen 21 mm, höjd hänge 26 mm, totalvikt 6,6 g, slitage.