21 - 40 av 191
123...10 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 5 oktober

Aktuell budnivå

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 60042170, Serie nr. 60042170, PIC nr. 2299.80.00, Ref nr. SU 378.0514, Boett nr. 178.0514 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, heliumventil, servicebehov, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2000, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud

Klockor Louis Vuitton

LOUIS VUITTON, Speedy Chronograph, Cal ETA 2894-2, Serie nr. SB0276, Ref nr. Q212G, Boett nr. 0088 (LL), kronograf, herrur, 40 x 37 (48) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat läderband, originalspänne, cert, april 2009, box (ej komplett), ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud

BREITLING, Emergency II, "Night Mission", Cal 76, Serie nr. 1559036, Ref nr. V76325, Boett nr. 4716 B3, herrur, 51 mm, svart titan, SuperQuartz, safirglas, analog/digital (LCD), nödsändare analog/digital (Cospas-Sarsat), MOP, boett med svarta diamanter (198 st.), originallänk, viklås, Ref nr. 3020 B12/159V, laddare/testutrustning, cert, mars 2019, box, väska. LTD (Nr. 5/25), Se fördjupad info.

Inga bud

Utrop: 210 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 9006358, Cal 3035, Verk nr. 1377421, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), OBS: se fördjupad info, skadad boett (porer), Jubileelänk (se bild), viklås (2001), Ref nr. 62523H.18-DE8/455 B, cert, juni 1986.

Inga bud

Utrop: 29 000 kr

Lägg bud

IWC, Schaffhausen, Der Fliegerchronograph, Cal 79320. Ref nr. IW370613, Serie nr. 2634852, Boett nr. 3118127/3706, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2005.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT, Heritage 46, Chronometre, "Green Edition", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2566663, Serie nr. 2566663, Ref nr. A13320, Boett nr. 0610 B3, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 0510/144A, cert, juni 2010, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr.24/1000).

23 000 kr

Utrop: 24 000 kr

Lägg bud

Klockor Oris

ORIS, "Diver", Cal 654 KIF, Ref nr. 3611/1, herrur, 37 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, gummiband (Tropic Sport), ca 1970, box.

Inga bud

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, Cal 1379, Serie nr. 48002077, Ref nr. BA 196.0325, Boett nr. 196.0325, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, defekt (akut servicebehov), integrerat läderband, ca 1985.

8 000 kr

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

Klockor Hermès

HERMÈS, Carrick, Cal ETA 2892A2, Serie nr. 726027, Boett nr. CA1.720, herrur, 36 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, renoverad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1995.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, Pointer Date, Cal 640 (ETA 2836-2), Boett nr. 7462, herrur, 33 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 1995, box.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 20702987, Ref nr. CD 168.005, Boett nr. 168.005 (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1963, metallänk ej original.

7 100 kr

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

BREITLING, for Bentley 6.75, Chronometre, Cal 44 (ETA 2892A2), Verk nr. 2128178, Serie nr. 2128178, Ref nr. A44362, Boett nr. 4905 B3, kronograf, herrur, 48,7 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, Speedlänk, viklås, Ref nr. S3606/970 A, cert, februari 2007, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 35 000 kr

Lägg bud

JORG HYSEK, Kilada, Ref nr. S012-1325, herrur, 27 x 50 (57) mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, längd 180 mm, ca 2008, box.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Gyromatic, "High Frequency", Cal 440-284, Verk nr. 66525, herrur, 38,5 mm, doublé (skadad), automatisk, plexiglas, dag, datum, läderband, ca 1970.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 12.68 Z, Serie nr. 9443577, Boett nr. 6263 21 / 1397, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1954.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

CARTIER, Must 21, Cal 87, Ref nr. 008274, Boett nr. 126000 P, damur, 35 mm, bicolour, quartz, mineralglas (skadat), datum, skadad urtavla, OBS: 1 st. skruv till bakboett saknas, integrerad originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca oktober 1997, box (skadad).

Inga bud

Utrop: 4 700 kr

Lägg bud

Klockor Oris

ORIS, Star, ChronOris, "Tachymeter", Cal 725, kronograf, herrur, 38 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, vridbar innerring, läderband, ca 1970, box.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

OMEGA, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal 17,6S 17 P, Serie nr. 8516935, Boett nr. 9433260, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), gravyr, monogram, bucklor, ca 1939, tygpåse, etui (Omega).

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

OMEGA, De Ville, Cal 1350, Serie nr. 42780383, Ref nr. BA 591.0027, Boett nr. 591.0027, unisex, 24,5 x 24,5 (31) mm, 18K guld, quartz, safirglas (nagg), skadad urtavla, defekt ställmekanism, läderband, originalspänne i doublé, ca 1979.

Inga bud

Utrop: 5 700 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. E883175, Cal 2135, Verk nr. 1859192, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, servicebehov, skadad urtavla, Jubileelänk (skadad, se bilder)), viklås, Ref nr. 62523D.18-P3/468 B, ca 1990, box (ej komplett).

12 400 kr

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud