501 - 520 av 555
1...25262728 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, ankarlänk, ihålig, längd 19 cm, vikt 14,2 g.

8 600 kr

Utrop: 8 400 kr

COLLIER, 18K guld, doserad X-länk, längd 44 cm, vikt 20,2 g.

13 200 kr

Utrop: 11 800 kr

6 ARMBAND, läder, textil, träkulor, justerbara.

50 kr

Utrop: 75 kr

HALSKEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 45 cm, vikt 14,5 g,

Utrop: 8 600 kr

4 HÄNGEN, vitmetall, syntetiska färgstenar, cubic zirconia.

Utrop: 75 kr

5 BROSCHER, gulmetall, emalj, strass.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, 5 st, vitmetall, emalj, kalcedon, rökkvarts, strass.

Utrop: 175 kr

HÄNGE, hjärta, 18K guld, höjd 16 mm, vikt 1,3 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, 18K guld, bismarcklänk, längd 18,5 cm, vikt 15,3 g.

Utrop: 9 000 kr

Kuriosa Mässing

JULGRANSSTJÄRNA, förgylld mässing, Hans Christian Andersen, Nordahl Andersen, höjd 16,5 cm, originalkartong.

Utrop: 600 kr

Porslin Vaser

VAS, porslin, Heinen Delfts Blauw, höjd 8,5 cm, originalkartong.

Utrop: 150 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,28 ct ca TCr(I)/P1, stift, vikt 0,8 gram, nagg på kulett.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

HALSKEDJA, sterlingsilver, kejsarlänk, längd 51,5 g. 48,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ÖRRINGAR, 2 par, sterlingsilver, cubic zirconia, vikt 10,4 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, astrid & agnes, sötvattenspärlor, förgyllt stål, längd 70-77 cm, vikt 35,3 g, ask.

200 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, rosenkvarts, längd ca 73 cm, vikt 40 g.

Utrop: 250 kr

HALSKEDJA, 18K guld, ihålig pansarlänk, längd 54,5 cm, vikt 5,5 g.

Utrop: 3 800 kr

SWAROVSKI, örhängen, vita stenar, längd 7,5 cm, stift, vikt 8,1 g, originalkartong.

425 kr

Utrop: 325 kr

Kuriosa Tenn

PARTI, tenn, Jokkmokks tenn, gravyr, vikt 1125 g.

Utrop: 1 500 kr

SKULTUNA, manschettknappar, krona, förgylld mässing, emalj, diameter ca 17,6 mm, vikt ca 16,5g.

150 kr

Utrop: 175 kr