Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 15 mm, längd 44 cm, vikt 1,3 g.
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, Swarovski-kristaller, odlad sötvattenpärla, höjd 28 mm, längd 49 cm, vikt 3,4 g.
RING, sterlingsilver, detaljer i mässing, peridot, ametist, stl 17 mm, vikt 2,8 g.
HÄNGE MED KEDJA, uggla, vitmetall, onyx, emalj, höjd 57 mm, längd 50 cm, vikt 21,6 g.
Ring, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 4,5 g, gravyr.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, krysokolla, höjd 31 mm, längd 45 cm, vikt 6,2 g.
COLLIER, 14K guld, bismarcklänk, cubic zirconia, Ketjusepät, Riihimäki 1994, längd 45,5 cm, vikt 5,8 g, stenarna har nagg på kuletten.