81 - 100 av 281
1...456...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 september

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 13 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 6,8 g.

12 600 kr

Utrop: 13 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 13 200 kr

CARTIER, armband, Love, 18K vitguld, ref.nr XU2138, stl 17, vikt 34,3 g, certifikat från 2014, originaletui.

40 000 kr

Utrop: 45 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 1,6 g.

4 000 kr

Utrop: 4 300 kr

MUST DE CARTIER, ring, 18K trefärgat guld, stl 49 (ca 15,5 mm), vikt 7,0 g, slitage.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

OLE LYNGGAARD, collier, oxiderat sterlingsilver, nyckel lås i 14K guld, längd 42 cm, 6,5 g.

4 900 kr

Utrop: 4 000 kr

BVLGARI, hänge med kedja, B.zero1, 18K vitguld, längd 42 cm, vikt 9,6 g, kedja ej original, originaletui, ytterkartong.

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

CLAES GIERTTA, ring, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,57 ct, ca TW(G)/SI2, Stockholm 1985, stl 16,5 mm, vikt 8,7 g, diamanten har ett litet nagg invid kuletten. (d)

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

GUCCI, ring, Icon, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 16,25 mm, vikt 10,6 g, etui, lätt slitage.

Utrop: 12 000 kr

EVA FEHREN, ring, platina, Private platinum, briljantslipade diamanter, stl 15,5 mm, vikt 2,5 g.

6 300 kr

Utrop: 7 000 kr

EVA FEHREN, ring, White Diamond Shield Ring, platinum, sköldslipad diamant ca 0,29 ctv, briljantslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g, originalask.

Utrop: 16 200 kr

EVA FEHREN, ring, platina, Fine Shorty platinum, briljantslipade diamanter, stl ca 15,25 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 11 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,70 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter 0,74 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 10 400 kr

SANDBERG, ring, Anemon, sterlingsilver, rökkvarts, stl 17,25 mm, vikt 10,1 g.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,91 ct, Fancy Light Yellow/VVS2, GIA Coloured Diamond Report 2151519291, höjd 15 mm, kedja 42 cm, vikt 4,4 g, litet nagg på kuletten.

Utrop: 36 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,52 ct, ca Fancy Brownish Yellow/SI1, GIA certifikat 2171971641, stl 16,5+ mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 56 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 2,35 ctv, ca TW/VVS-VS, längd 16,8 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 35 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 1,23 ctv enligt gravyr, Faint Brownish Pink-Fancy Light Pink/VS-P, längd 16,5 cm, vikt 7,1 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 29 000 kr