141 - 160 av 198
1...78910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 september

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69174, Serie nr. E125812, Cal 2135, Verk nr. 1581566, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-O/568, ca 1990, box (ej komplett).

Utrop: 32 000 kr

OMEGA, Seamaster, Aqua Terra 150M, Master Chronometer, Cal 8800, Verk nr. 89262638, Serie nr. 89262638, PIC nr. 220.10.38.20.03.001, herrur, 38 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref. nr. STZ006978-11GJD, cert, maj 2018, träbox, ytterkartong.

43 000 kr

Utrop: 38 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 77183946, Serie nr. 77183946, PIC nr. 3570.50.00, Boett nr. 145.0022 / 345.0022, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1998/849, ca 2008, box.

40 000 kr

Utrop: 34 000 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Twinfly, Cal LL100, Verk nr. 106977, Serie nr. BB310385, Ref nr. 104286, kronograf, flyback, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. PM RL, cert, oktober 2013, box (skadad), ytterkartong.

12 600 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Tonneau, Serie nr. 060/MMV, damur, 26 x 29,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, ca 2005, metallänk ej original.

3 100 kr

Utrop: 3 200 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Control Geographic, Cal 929/3, Verk nr. 2847068, Serie nr. 063, Ref nr. 142.840.927B, Boett nr. 142.8.92.S, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum (snabbjustering fungerar ej), världstidvisning, gångreservsindikator, glasbaksida, läderband, viklås, cert, september 1999.

36 500 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier, Worldtimer GMT, Cal 690 (ETA 2830), Serie nr. 1911101, Boett nr. 7494, herrur, 39 m, stål, automatisk, safirglas, datum (ej centrerat), liten sekundvisare, två tidszoner, originallänk, viklås, Ref nr. 8 20 45, cert, augusti 2001, box, ytterkartong (ej komplett).

Utrop: 7 200 kr

SEIKO, 5 Sports, Cal 4R36A, Serie nr. 147729, Ref nr. SRPD71K1, Boett nr. 4R36-07G0, herrur, 42,5 mm, automatisk, hardlexglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, ca 2021.

1 700 kr

Utrop: 1 300 kr

CERTINA, DS Action Diver, Powermatic 80 (300m), Cal 80 (ETA C0761H), Serie nr. 88MLUQ6CL, Ref nr. C032.707.44.051.00, Boett nr. C032607 A, herrur, 43 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. C032407A, cert, september 2022, box, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr

FICKUR, "Louis Moré, a Genève", 48 mm, Boett nr. 7702, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, repeter, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov, se bilder), mynträffling, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1850.

11 200 kr

Utrop: 9 200 kr

H.MOSER & CIE, mormorsur, 33,5 mm, savonett, Serie nr. 196090, Boett nr. 196090, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, ca 1910.

Utrop: 6 200 kr

LONGINES, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 19.74N, Serie nr. 4748522, Boett nr. 4748522, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, buckla, ca 1927.

13 200 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, De Ville, Cal 711, Serie nr. 37041726, Ref nr. BA 351.8383, Boett nr. 151.8383, herrur, 33 x 30 mm, 18K guld, manuell, safirglas (repor), urtavla med diamanter (4 st. 8/8), skadad urtavla, integrerad originallänk (vriden), Ref nr. 351.8383 H, längd 180-185 mm, totalvikt 76,4 gram, ca 1973.

Utrop: 41 000 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1430, Serie nr. 51808788, PIC nr. 7910.11.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 196.750 MZ, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990, box (skadad).

7 400 kr

Utrop: 6 200 kr

TISSOT, PR 100 (150m/500ft), Cal ETA 2836-2, Boett nr. P663/763, herrur, 38 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000, box.

2 700 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 68240, Serie nr. 9398309, Cal 2135, Verk nr. 0701608, Boett nr. 68000, midsize, 30,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-I/551 B, ca 1986.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1337, Serie nr. 44628947, Ref nr. MD 396.0876, Boett nr. 196.0145/396.0876 (MLB), herrur, 34 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, defekt (går ej, akut servicebehov, se bild), gravyr, originallänk, längd 200 mm, cert, juli 1983.

2 000 kr

Utrop: 1 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portugieser, Yacht Club Chronograph, "Orlebar Brown", Cal 89361, Serie nr. 4812865, Ref nr. IW390704, Boett nr. 6240083, kronograf (Flyback), herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, januari 2021, box, ytterkartong.

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss T), Ref nr. 6620, Serie nr. 413269, Cal 1130, Verk nr. 29981, Boett nr. 6619, damur, 25 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, utbytt urtavla, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), saknar krona, skadad boett (se bild), ca 1959.

Utrop: 8 200 kr

ZENITH, Defy, Cal 46.0, Boett nr. 02.0440.456-460, herrur, 32 x 35 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, defekt (går ej, akut servicebehov), integrerad originallänk, viklås, cert, september 1981.

Utrop: 3 200 kr