1 - 20 av 198
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 september

Klubbad för

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Geneve, Gondolo, Cal 215, Serie nr. 1891468, Ref nr. 5109R-001, Boett nr. 4282070, herrur, 30 x 34 (43) mm, 18K rosa guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, servad november 2022, cert, januari 2006, serviceetui.

Utrop: 120 000 kr

BREITLING, Emergency Mission (100M/330FEET), Chronometer, Cal 73, Serie nr. 614306, Ref nr. A73321, Boett nr. 4302 B3, kronograf, herrur, 45 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, nödsändare (121,5 MHz), Professionallänk I, viklås, Ref nr. S3602/830A, servad juni 2024, cert, juni 2006, box, väska, OBS: se fördjupad information.

25 000 kr

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 41, Chronometer, "Slate Dial/Wimbledon", Ref nr. 126300-0014, Serie nr. 955S6497, Cal 3235, Verk nr. 4754V842, Boett nr. 2480, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), datum, Jubileelänk, viklås (Easylink), Ref nr. 62610-H6J/K6G, cert, november 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 84 000 kr

Klockor Sinn

SINN, EZM 3, Cal ETA 2824-2, Boett nr. 603.1084, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, saltampull (Ar-Dehumidifying Tech), buckla (se bild), gummiband, originallänk, viklås, servad mars 2024, ca 2010, box, ytterkartong, serviceetui.

10 200 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional, Chronometer, Cal 1154, Verk nr. 60020830, Serie nr. 50006863, PIC nr. 2298.80.00, Ref nr. TI 378.0504, Boett nr. 178.0504 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, titan, automatisk, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, utbytt urverk/urtavla/visare (se fördjupad info), heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504-826, ca 1995, box (ej komplett, skadat).

Utrop: 21 000 kr

BREITLING, SuperOcean 44 (2000M / 6600FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1586403, Serie nr. 1586403, Ref nr. A17391A8/BA77, Boett nr. 0313 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W1512/163 A, gummiband (skadat), originalspänne, cert, mars 2016, box, ytterkartong (skadad).

20 000 kr

Utrop: 15 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 186354, unisex, 23,5 x 23 (31) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla (Spider Dial), läderband, ca 1980, box.

9 300 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Royal, Cal T603, Serie nr. Q363803, Ref nr. M28603-0003, herrur, 41 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad originallänk (stål/guld), viklås, Ref nr. 91063-ZE03, cert, juni 2024, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

TAG HEUER, SLR For Mercedes Benz, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. FZ9766, Ref nr. CAG2111.FT6009, Boett nr. CAG2111, kronograf, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, gummiband, viklås, Ref nr. FC 5027 / F Y4, tillverkad ca 2007, cert, september 2015, box (skadad), ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1905/3500).

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (Swiss Made), Ref nr. 14000M, Serie nr. K109132, Cal 3130, Verk nr. 3 8798506, Boett nr. 2140, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-DE6/557 B, cert, oktober 2001, box, ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 31 000 kr

CERTINA, DS, Super PH 1000 M, Cal Powermatic 80.611, Serie nr. ZZFYQK2G1, Ref nr. C024.907.18.051.00, Boett nr. C024907A, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, tygband, originalspänne, cert, november 2023, box, ytterkartong.

6 300 kr

Utrop: 5 900 kr

BREITLING, Colt Automatic (200M/660FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 2963395, Serie nr. 2963395, Ref nr. A1738811/C906, Boett nr. 5016 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W0417/173A, cert, augusti 2017, box, ytterkartong.

24 500 kr

Utrop: 17 200 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1010, Serie nr. 42353801, Ref nr. CD 166.0249, Boett nr. 166.0249, herrur, 34 x 39,5 mm, guld på stål, automatisk, mineralglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1163/LX, ca 1979, box.

17 200 kr

Utrop: 3 900 kr

BREITLING, J-Class, Cal 53, Serie nr. 4136, Ref nr. D53067/80290, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, quartz, safirglas (se fördjupad info), datum, skadad urtavla, läderband, Pilotlänk (stål), viklås, cert (ej komplett), ca maj 1993, box (skadad).

12 200 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 18004783, Ref nr. KO 14393, Boett nr. 14393 10 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, chronometercertifikat, ca 1962, box (ej komplett).

14 200 kr

Utrop: 8 200 kr

BREITLING, Chronomat, Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 156916, Ref nr. B13048, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, utbytt urtavla/visare, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S2099/300A, gummiband (skadat), originalspänne i stål, ca 1993, serviceetui.

20 500 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Aluminium, Cal MVE002, Serie nr. L 40773, Ref nr. AL 32 TA, damur, 32 mm, aluminium/gummi, quartz, safirglas, datum, urtavla med diamanter (18 st. 8/8), defekt (går ej, akut servicebehov), integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, cert, maj 2005, box, ytterkartong.

Utrop: 3 700 kr

TAG HEUER, Autavia, Chronometer, Calibre 5 (SW200-1), Verk nr. S1001517, Serie nr. S1001517, Ref nr. WBE5190.FC8268, Boett nr. WBE5190, herrur, 42 mm, brons, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert (digitalt), oktober 2020, box, ytterkartong.

16 800 kr

Utrop: 15 200 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1530, Serie nr. 90218315, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 1967500, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, cert, december 2007, box, ytterkartong.

8 100 kr

Utrop: 6 700 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 30L, Serie nr. 13619961, Boett nr. 7515-52 / 7802, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, bucklor, läderband, cert (ej komplett), ca november 1966, box.

6 000 kr

Utrop: 5 200 kr