Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober
Klubbad för
ARMRING, silver, ametist, Sanders guldsmedja, Stockholm1966, mått ca 6 x 5 cm, mått mittsten 12 x 8 mm, vikt 27,2 g, nagg och repor.
NOMINATION, armband, stål, gulmetall, grön sten, svart sten, emalj, flexibelt, vikt 15,9 g.
RING, sterlingsilver, replika av ring från 300-talet, David Andersen, stl 18 mm, vikt 12,1 g, ask, informationshäfte.
RING, sterlingsilver, replika av ring från 300-talet, David Andersen, stl 16,75 mm, vikt 5,5 g, ask.