481 - 500 av 597
1...242526...30 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, månsten, stift, vikt 2,4 g

Utrop: 550 kr

ARMRING, silver, ametist, Sanders guldsmedja, Stockholm1966, mått ca 6 x 5 cm, mått mittsten 12 x 8 mm, vikt 27,2 g, nagg och repor.

300 kr

Utrop: 350 kr

NOMINATION, armband, stål, gulmetall, emalj, camé, flexibelt, vikt 15,5 g.

Utrop: 450 kr

RING, sterlingsilver, hematit, stl 17,25 mm, 12,1 g.

200 kr

Utrop: 200 kr

NOMINATION, armband, stål, gulmetall, grön sten, svart sten, emalj, flexibelt, vikt 15,9 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, sterlingsilver, replika av ring från 300-talet, David Andersen, stl 18 mm, vikt 12,1 g, ask, informationshäfte.

250 kr

Utrop: 275 kr

RING, sterlingsilver, replika av ring från 300-talet, David Andersen, stl 16,75 mm, vikt 5,5 g, ask.

175 kr

Utrop: 200 kr

ARMRING, gulmetall, kalcedon, ametist, labradorit, rosenkvarts, vikt 18,0 g.

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, Murano-glas, vitmetall, höjd 45 mm, vikt 12,9 g, krokar.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, läder, spets, Frankrike, bredd 30 mm, längd ca 17-18 cm.

150 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, ädelträ, bredd 32 mm, elastiskt.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, fasetterad tigeröga, bredd 20 mm, elastiskt.

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, karneol, öppen justerbar skena, vikt 1,5 g.

Utrop: 175 kr

FLUGA, trä, tyg, bredd 12 cm, inklusive ficknäsduk.

Utrop: 100 kr

Glas Figuriner

GLASFIGURIN, Loranto, häst, handgjord, höjd ca 14,5 cm.

150 kr

Utrop: 175 kr

Kuriosa Trä

SALT- OCH PEPPARKAR PÅ BRICKA, olivträ, porslin, mått 116 x 55 x 63 mm.

Utrop: 100 kr

4 STÄLL FÖR SMÖRKNIV / CHOPSTICKS, hjortdjur, rostfritt stål, bredd 78 mm.

150 kr

Utrop: 150 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, agat, rökkvarts, höjd 44 mm, vikt 6,4 g, krokar.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, granater, bredd 4 mm, elastiskt, vikt 5,6 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

BROSCH, 3-färgad metall, löv, bredd 51 mm.

125 kr

Utrop: 125 kr