461 - 480 av 597
1...232425...30 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

APATIT, ovalslipad, 1,10 ct.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, silver, odlade pärlor, längd 56 cm, vikt 13,5 g, knutet, doserat, lås saknar pärla, skador.

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Topas

6 TOPASER, London blue, triangulärt slipade, ca 5 mm.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, amazoniter, höjd 46 mm, vikt 5,8 g, krokar.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, bärnsten, höjd 31 mm, vikt 3,8 g, krokar.

Utrop: 350 kr

RING, förgyllt stål, zoisit, rubiner, öppen justerbar skena, vikt 3,4 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, handmålat trä, plast, bredd 30 mm, elastiskt, vikt 18,6 g.

Utrop: 75 kr

RING, sterlingsilver, rosenkvarts, topaser, ametister, cubic zirkoner, stl 17,0 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 900 kr

RING, silver, markasiter, röda glasstenar, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, rostfritt stål, strass, höjd 51 mm, längd 60 cm, vikt 35,9 g.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, abalone, sköldpadda, höjd 51 mm, längd 44 cm, vikt 10,9 g.

Utrop: 150 kr

RING, sterlingsilver, granat, stl 16,25 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 600 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, guld, Sultani, 1618-22, Osmanska Riket, kvalité ca 1, diameter 22 mm, vikt 3,5 g, klämskada.

Utrop: 3 200 kr

Mynt Utländska mynt

4 MYNT, 22K guld, 100 Kurush, ca 1854-1911, Osmanska Riket, ca 1/1+ - 01, total vikt 28,6 g.

Utrop: 24 000 kr

RING, 14K vitguld, kuddslipad syntetisk blå spinell, stl 17 mm, vikt 19,8 g, spinellen har nagg.

Utrop: 6 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, ca 8 mm, vikt 2,4 g, stift.

Utrop: 1 800 kr

Glas Konstglas

SWAROVSKI, dekoration, 2 st, svan, mussla, mått 36 x 35 mm, 22 x 30 mm, vikt 51,3 g, i kartong, nagg.

150 kr

Utrop: 175 kr

Glas Konstglas

SWAROVSKI, dekoration, 2 st, blomma, kristallglas, mått 48 x 48 mm, vikt 30,1 g, ena med ask.

175 kr

Utrop: 175 kr

DEKORATIONSHJÄRTAN, 32 st, kristallglas, mått 9-17 mm, vikt 48,9 g, smyckespåse, nagg.

Utrop: 50 kr

Accessoarer Tändare

DUNHILL, gulmetall, modell Dunhill 70, märkt L139, England, mått 59 x 30 mm, vikt 86,5 g, ej funktionstestad.

225 kr

Utrop: 175 kr