Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober
PÄRLCOLLIER, silver, odlade pärlor, längd 56 cm, vikt 13,5 g, knutet, doserat, lås saknar pärla, skador.
RING, sterlingsilver, rosenkvarts, topaser, ametister, cubic zirkoner, stl 17,0 mm, vikt 5,2 g.
HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, abalone, sköldpadda, höjd 51 mm, längd 44 cm, vikt 10,9 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, guld, Sultani, 1618-22, Osmanska Riket, kvalité ca 1, diameter 22 mm, vikt 3,5 g, klämskada.
Mynt Utländska mynt
4 MYNT, 22K guld, 100 Kurush, ca 1854-1911, Osmanska Riket, ca 1/1+ - 01, total vikt 28,6 g.
RING, 14K vitguld, kuddslipad syntetisk blå spinell, stl 17 mm, vikt 19,8 g, spinellen har nagg.
Glas Konstglas
SWAROVSKI, dekoration, 2 st, svan, mussla, mått 36 x 35 mm, 22 x 30 mm, vikt 51,3 g, i kartong, nagg.
Glas Konstglas
SWAROVSKI, dekoration, 2 st, blomma, kristallglas, mått 48 x 48 mm, vikt 30,1 g, ena med ask.