Avslutad | Allmänna – Tisdag 17 september
LÄPPSTIFTSHÅLLARE, silver, grönt glas, blomdekor, spegel, mått 18,6 x 56,9 mm, vikt 22,8 g, ask.
RING, sterlingsilver, kalcedon, markasiter, mittstenens mått 13,8 x 9,9 mm, stl ca 15,25 mm, vikt 6,9 g, kapad ringskena, mittsten repig, trasiga markasiter.
SWISS MILITARY, By Chrono, Solothurn, Ref nr. SM30200.07, herrur, 39 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, orginallänk, viklås, cert, februari, 2024, box, ytterkartong.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirconia, ankarlänk, längd ca. 45,5 cm, vikt 1,5 g.
ÖRHÄNGEN, 2 par, sterlingsilver, örringar, stift, diameter 46 mm / 54 mm, vikt 3,6 g.
SWISS MILITARY, By Chrono, Solothurn, Ref nr. SM30200, herrur, 39 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, februari, 2024, box, ytterkartong.
ARMBAND, sterlingsilver, behandlade safirer, vita stenar, längd 16,5-20 cm, vikt 9,7 g.
RING, 18K guld, syntetisk spinell, storlek 18,25 mm, vikt 3,4 g, svagt deformerad ringskena, mindre nagg på stenen.
MORRIS, Allie Stone, Ref nr. M05024, damur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2021, box, ytterkartong.
FOSSIL, FB-01, Ref nr. FS5654, Boett nr. 662001, herrur, 42 mm, stål/doublé, quartz, mineralglas, dag, originallänk, viklås, ca 2019, box.
SECTOR, 180, Ref nr. R3271690026, kronograf, herrur, 46 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2020, box, ytterkartong.
RING, 14K vitguld, åttkantslipade diamanter 0,21 ctv enligt gravyr, storlek 16,25 mm, vikt 2,1 g, några diamanter med ytskador.