1 - 20 av 301
123...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 augusti

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, varav 2 mittstenarna ca 0,18 ctv, ca TW/VVS-VS, stift, vikt 2,5 g.

Utrop: 8 800 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca W/SI, längd 42/45 cm, vikt 1,9 g,

Utrop: 5 200 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 119 briljantslipade diamanter ca 18,50 ctv, ca R-Cr/VS-SI, längd 44 cm, vikt 22,8 g, flera diamanter har nagg på kuletten.

Utrop: 250 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,91 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, längd 17,5 cm, vikt 6,7 g.

26 000 kr

Utrop: 25 500 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 79 briljantslipade diamanter ca 1,77 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 9,3 g.

Utrop: 32 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 66 briljantslipade diamanter ca 3,14 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI, längd 18 cm, vikt 8,6 g, några enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 43 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,91 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, längd 18 cm, vikt 6,7 g.

24 000 kr

Utrop: 25 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 6 400 kr

COLLIER, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/VVS-VS, kors 12 x 9 mm, kedja 41/43 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 400 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 69 briljantslipade diamanter ca 1,17 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 24 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca TW-W(G-H)/VS1-VS2, stift, vikt 1,2 g.

Utrop: 12 800 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 65 briljantslipade diamanter ca 1,06 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 7,0 g.

Utrop: 22 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 6,80 ctv, ca R-W/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 14,0 g, två fattningar har lätt slitage, enstaka diamanter har nagg på kuletten.

84 000 kr

Utrop: 94 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade och baguetteslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-Cr/SI-P, vikt 9,5 g, diamanter med skador och nagg.

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppslipade rosa safirer ca 1,00 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 10 mm, stift, vikt 2,3 g.

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,90 ct, ca TW(G)/P, stl 17 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 9 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K/14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W(H)/SI, längd 38 cm, vikt 2,7 g.

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,40 ct, River(E)/VS2, GIA inskription 6365970928, storlek 16 mm, vikt 3,0 g.

9 000 kr

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE, 14K guld, antikt mynt, tetradrachm i silver, Alexander den Store, Zeus, Makedonien, diameter ca 35 mm, vikt 27,6 g, sprickbildning i myntet.

7 000 kr

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K trefärgat guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca W/VS, stl 19 mm, vikt 10,3 g.

Utrop: 11 000 kr