41 - 60 av 279
1234...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 augusti

Klubbad för

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 5 000 kr

HAND, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 2,45 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 18,5 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 22 000 kr

TIFFANY & CO, enstenshänge med kedja, platina, briljantslipad diamant 0,29 ct, W(H)/VS1, längd 41 cm, vikt 2,4 g, originalask, ytterkarting, certifikat, påse.

8 700 kr

Utrop: 8 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,64 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS1-VS2, stift, vikt 0,9 g.

12 000 kr

Utrop: 11 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, matterad yta, kvadratisk form, höjd 12 mm, huggies, vikt 10,1 g.

6 800 kr

Utrop: 7 500 kr

BVLGARI, kedja, 18K vitguld, längd 42/45/50 cm, bredd 3,3 mm, vikt 22,0 g, etui.

Utrop: 16 000 kr

WIWEN NILSSON, skål, silver, på fyra kulfötter, klockad form, Lund 1930, höjd 90 mm, diameter 121 mm, vikt 135,9 g, gravyr undertill.(d)

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 44/50 cm,vikt 3,9 g.

12 800 kr

Utrop: 13 000 kr

MICHAEL HAMMA, ring, järn/18K guld, briljantslipad diamant 0,12 ct, Stockholm 1990-tal, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g. (d)

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 4,19 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 12,8 g, diamanter med nagg och skador på kulett.

Utrop: 63 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 227 briljantslipade diamanter ca 5,20 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 50 cm, vikt 25,9 g.

Utrop: 84 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-TCr/VS, flexmodell, diameter 26 mm, vikt 7,0 g.

Utrop: 14 400 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 13 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 10 600 kr

OLE LYNGGAARD, kedja/hänge, groda, sterlingsilver, längd 66 cm, vikt 8,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 76 briljantslipade diamanter ca 1,77 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 8,6 g.

29 500 kr

Utrop: 31 000 kr

THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, öppnignsbar, Mema, Lidköping 1978, innermått ca 18 cm, signerad, vikt 15,2 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

ANTON MICHELSEN, örhängen, Daisy, förgyllt silver, emalj, Danmark, mått 11 mm, skruvmekanism, vikt 3,5 g.

500 kr

Utrop: 400 kr

ANTON MICHELSEN, hänge/kedja, Daisy, förgyllt silver, emalj, Danmark, höjd på hänget 32 mm, längd på kedjan 50 cm, vikt 8,9 g.

750 kr

Utrop: 600 kr

OLE LYNGGAARD, smyckeset, armband & collier, naturstenar ca 12 mm, sterlingsilver, längd 17/39 cm, dobbar, vikt 118,0 g, slitage på vajern.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr