41 - 60 av 333
1234...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 8 augusti

Klubbad för

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,18 ct, ca Cr(J)/naturlig hålighet på kronan i övrigt små inneslutningar, höjd 10 mm, vikt 0,8 g, nagg på kuletten.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipad diamanter ca 0,50 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 15,75+ mm, vikt 2,6 g, en diamant med nagg, gravyr.

Utrop: 4 000 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, GAB, Eskilstuna 2003, längd 119 mm, totalvikt 173,5 g, etui.

Utrop: 1 600 kr

EFTERRÄTTSSKEDAR, 8 st, silver, modell Chippendale, GAB, Eskilstuna 2000-tal, längd 150 mm, totalvikt 229,0 g.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TCr/Cr/VS-SI, vikt 1,1 g, stift, ena diamanten med liten skada på kronan.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,30 ct, ca Light Yellow/VS, 2 rosenslipade diamanter ca 0,01 ctv, Stockholm 1953, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g, stenen sitter snett i sin fattning, diamanten med skada och natural på rondisten.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 79 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Crystal-Light Brown/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 11,8 g, svaga fattningar, flera diamanter har nagg och skador.

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipade och briljantslipade diamanter 0,45 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 4,4 g, gravyr.

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/SI-P, stift, vikt 3,5 g, en snurrebuss i 18K guld och en i metall.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 14K guld/vitugld, briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW/VS, vikt 7,2 g.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,22 ctv enligt gravyr, ca TW-W-SI, stl 17 mm, vikt 3,4 g, flertalet diamanter med nagg.

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade howlitekulor, längd 72 cm, vikt 40,5 g.

Utrop: 750 kr

RING, 18K guld, safir, 12 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 15,5 mm, Iduna, vikt 3,3 g.

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, roséförgyllt sterlingsilver, längd 64 cm, vikt 3,9 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

GUNILLA LANTZ, hänge, sterlingsilver, 3 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca W(H)/VS-SI, höjd 26 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 300 kr

DRÄKTBROSCH, sterlingsilver, Katrineholm 1959, 40x95 mm, vikt 31,0 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

PANDORA, 3 mm ormlänkskedja i silver med ljusblå berlock i delvis 14K guld, 14K guldlås, längd 42 cm, vikt 32,4 g,

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragd, 8 rosenslipade diamanter, stl 14,75 mm, vikt 4,1 g, spricka i ringskenan.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,18 ct ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,9 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr