1 - 20 av 333
123...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 8 augusti

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter 0,40 ctv enligt gravyr, ca TW/VS-SI, stl 18 mm, vikt 4,4 g, 1 diamant skadad.

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,37 ct, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g, gravyr, diamant med skador på rondisten och nagg på kuletten.

Utrop: 3 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, varav 2 mittstenarna ca 0,17 ctv, ca TW/VVS-VS, stift, vikt 2,4 g.

7 900 kr

Utrop: 8 800 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca W/SI, längd 42/45 cm, vikt 1,9 g, skada på kuletten.

Utrop: 5 200 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor ca 4-7 mm, lås i silver med markasiter, längd 36,5 cm, knutet, säkerhetskedja, vikt 14,0 g.

375 kr

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 6 st, London blue, ovalslipade 58,07 ctv, små nagg.

Utrop: 2 500 kr

KAFFESKEDAR, 8 st, silver, modell Rosenholm, vikt 128,5 g, några med monogram Inga.

Utrop: 1 300 kr

BAKELSEGAFFLAR, 4 st, silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm 1950-1960 tal, längd 140 mm, vikt 77,8 g.

750 kr

Utrop: 800 kr

FISKBESTICK, 4 delar, silver, modell Rosenholm, 2 fiskgafflar, 2 fiskknivar, GAB, Stockholm, längd 178-206 mm, vikt 155,8 g.

Utrop: 1 500 kr

BORDSKNIVAR, 4 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm 1960-tal, längd 200 mm, vikt 263,7 g.

Utrop: 700 kr

BORDSGAFFLAR, 5 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm, längd 177 mm, vikt 187,9 g.

Utrop: 1 700 kr

BORDSSKEDAR, 6 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm, längd 182 mm, vikt 260,4 g.

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 3 st, London blue, ovalslipade 30,32 ctv, mindre nagg.

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 4 st, London blue, ovalslipade 40,75 ctv, små nagg.

Utrop: 1 800 kr

Smycken Enstaka örhänge

ÖRHÄNGE, A, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/VS, vikt 0,4 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

Smycken Enstaka örhänge

ÖRHÄNGE, C, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/VS, vikt 0,4 g, stift.

800 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor, clips med stift, vikt 4,9 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K trefärgat guld, knutar stift, vikt 2,0 g.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 14-18K guld/platina, safirer, rosenslipade och åttkantslipade diamanter, stl 17,5 mm, vikt 2,0 g, safirer och diamanter med nagg och skador.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, blå kalcedon, fröpärla, stl 17,75 mm, vikt 2,9 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr