Avslutad | Allmänna – Tisdag 3 september
ÖRRINGAR MED PÅHÄNG, bufflar, rostfritt stål, cubic zirkoner, syntetiska turkoser, höjd 42 mm, vikt 7,5 g.
PANDORA, armband, sterlingsilver, flätat läder, 7 berlocker, längd 40 cm, totalvikt 23,1 g.
PANDORA, hänge med kedja, sterlingsilver, cz, emalj, ankarlänk, längd ca 40-45 cm, vikt 4,6 g.
Klockor Camel
CAMEL Trophy, Multichrono, "Tachymeter", kronograf, herrur, 39 mm, bicolour, quartz (går ej), mineralglas, alarm, AM/PM, läderband, ca 1995.
Klockor Chopard
L.U.C, Bikupan, fickur, 53 mm, Boett nr. 15, silver (0,800), ankargång, centrumsekund, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt (servicebehov), mönster, monogram, bucklor, ca 1910.
PÄRLCOLLIER, 4 st, gulmetall, odlade sötvattenspärlor, aventurin, längd 100 cm, med avkortare, vikt 78,8 g.
PÄRLCOLLIER, vitmetall, odlade sötvattenspärlor, ca 7-8 mm, längd 61 cm, vikt 50,4 g.
SMYCKESET, örhängen, hänge, sterlingsilver, örhängen höjd 21 mm, hänge höjd 52 mm, vikt 13,4 g slitage.
RING, sterlingsilver, lila sten, stl 17,5 mm, mått mittdel 14 x 16 mm, vikt 7,3 g, otydliga stämplar.