Avslutad | Allmänna – Tisdag 3 september
ÖRRINGAR MED PÅHÄNG, bufflar, rostfritt stål, cubic zirkoner, syntetiska turkoser, höjd 42 mm, vikt 7,5 g.
PANDORA, armband, sterlingsilver, flätat läder, 7 berlocker, längd 40 cm, totalvikt 23,1 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, krysokolla, höjd 31 mm, längd 45 cm, vikt 6,2 g.
PANDORA, hänge med kedja, sterlingsilver, cz, emalj, ankarlänk, längd ca 40-45 cm, vikt 4,6 g.
Klockor Camel
CAMEL Trophy, Multichrono, "Tachymeter", kronograf, herrur, 39 mm, bicolour, quartz (går ej), mineralglas, alarm, AM/PM, läderband, ca 1995.
Klockor Chopard
L.U.C, Bikupan, fickur, 53 mm, Boett nr. 15, silver (0,800), ankargång, centrumsekund, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt (servicebehov), mönster, monogram, bucklor, ca 1910.
PÄRLCOLLIER, 4 st, gulmetall, odlade sötvattenspärlor, aventurin, längd 100 cm, med avkortare, vikt 78,8 g.
PÄRLCOLLIER, vitmetall, odlade sötvattenspärlor, ca 7-8 mm, längd 61 cm, vikt 50,4 g.
SMYCKESET, örhängen, hänge, sterlingsilver, örhängen höjd 21 mm, hänge höjd 52 mm, vikt 13,4 g slitage.
RING, sterlingsilver, lila sten, stl 17,5 mm, mått mittdel 14 x 16 mm, vikt 7,3 g, otydliga stämplar.