1 - 20 av 497
123...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juli

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,59 ctv, TW/VVS-VS, vikt 1,9 g, stift.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, ovalslipad 11,88 ct, mått 15,84 x 13,15 x 9,11 mm.

325 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRINER, 2 st. fasetterade 9,36 ctv.

400 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalfasetterad 16,45 ct, mått 20,06 x 15,14 x 9,97 mm.

400 kr

Utrop: 500 kr

LUKTDOSA, silver, svisselerad dekor, höjd 50 mm, vikt 24,7 g, ostämplad.

650 kr

Utrop: 350 kr

LUKTLUKTDOSA, silver, s.k. hovedvandsæg, hjärtformad med krönt lock, fantasistämplar, höjd 69 mm, vikt 16,7 g, monogram, liten buckla.

650 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 18K guld, B-jade, höjd 26 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Kvarts

PRASIOLIT, ovalslipad 17,27 ct, mått 18,51 x 14,36 x 11,55 mm, mindre nagg.

650 kr

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARINER, 3 st, ovalslipade 5,01 ctv.

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Övrigt

MÅNSTEN, 2 st, sockertoppsslipade 19,37 ctv.

325 kr

Utrop: 400 kr

DIAMANTER, 4 st, gammalslipade 0,96 ctv, TCr-Ca(bruna serien)/SI, mindre nagg.

Utrop: 5 400 kr

DIAMANTER, 4 st, briljantslipade 0,68 ctv, TCr-Cr/VS-P, nagg.

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca TW-W/SI, stift, vikt 1,4 g.

Utrop: 4 500 kr

EFVA ATTLING, sterlingsilver, hänge med kedja, onyx, "Dancing queen", längd 42-45 cm, vikt 7,4 g.

600 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, amazonit, Kaplans 1968, storlek 17,25 mm, vikt 4,0 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

TRESTENSRING, 18K guld/platina, äldre briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-TCr/P, storlek 18 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,28 ct enligt gravyr, ca W/VS, storlek 16 mm, vikt 2,9 g.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K guld/platina, syntetiska safirer, gammalslipade diamanter ca W-Cr/SI-P, gravyr "1937", storlek 18,25 mm, vikt 3,2 g, ringskenan är skev, diamanterna har skador och inneslutningar som når ytan.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

KALEVALA KORU, brosch, brons, natursten, Finland, diameter 31 mm, vikt 10,6 g, originalask.

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, topas, Hjalmar Wickholm, Sundsvall 1984, stl 17 mm, vikt 7,3 g, små nagg.

Utrop: 5 000 kr