Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 augusti
Kuriosa Tenn
SAMLARTALLRIKAR, 11 st, tenn, landskapsblommor, ca 15.5 cm diameter, EIK H60, vikt 1796 g.
Kuriosa Tenn
SAMLARTALLRIKAR, 11 st, tenn, landskapsblommor, ca 15.5 cm diameter, EIK H60, vikt 1824 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade svarta diamanter ca 0,17 ctv, stämplad IDE, Borås, storlek 17+ mm, vikt 6,1 g, repor på ringskenans insida.
RING, 18K guld, cabochonslipad turkos, fröpärlor, stl 16,75 mm, vikt 1,6 g, mittsten lös i sin fattning.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, längd 7,5 cm, clips, Tenn/Konsthantverk A Martin, Växjö år 1994, vikt 9,7 g.
MORELLATO, ring, sterlingsilver, mörkgrå kattöga, stl 18,00 mm, vikt 2,7 g, etui, ca 2024.
MORELLATO, örhängen, roséförgyllt stål, cubic zirkoner, höjd 11 mm, vikt 1,3 g, stift, box, ca 2024.
TI SENTO, hänge med kedja, sterlingsilver, glas, ankarlänk, längd 42-45,5 cm, vikt 14,4 g.
RINGAR, 3 stycken, stål/förgyllt stål, cubic zirconia, olika modeller, stl ca 21,5/18,25/17,75 mm, vikt 29,2 g.