Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 augusti
HÄNGE MED KEDJA, fjäril, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 10 mm, längd 44 cm, vikt 1,4 g.
ARMBAND, gulmetall, iolit, ametist, kalcedon, bredd 10 mm, längd 17-19 cm, vikt 5,3 g.
ÖRHÄNGEN, roséförgyllt sterlingsilver, imitationspärla, bredd 5 mm, vikt 0,6 g, stift.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, peridot, jade, nagg i en av jade-stenarna, höjd 29 mm, vikt 5,1 g, stift.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, ametist, iolit, blå topas, peridot, citrin, karneol, granat, höjd 41 mm, längd 50 cm, vikt 10,9 g.
RING, roséförgyllt sterlingsilver, granat, ametist, bergkristall, bredd 3 mm, stl 15,75 mm, vikt 0,6 g.
HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, grön onyx, pärlemor, cubic zirkoner, höjd 40 mm, vikt 8,3 g.