Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 augusti
Smyckestillbehör Övrigt
Kuriosa Tenn
SKÅL MED LOCK, tenn, stämplad Svenskt Tenn, höjd 67 mm, bredd 75 mm, vikt 71,0 g.
Visa varaKuriosa Tenn
FAT/BRICKA, tenn, stämplad Svenskt Tenn, höjd ca 10 cm, bredd ca 16 cm, vikt 319,8 g.
Visa varaSmycken Alliansring
HELALLIANSRING, sterlingsilver, rubiner, bredd 2,5 mm, stl 17,00 mm, vikt 2,0 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, cubic zirkoner, två stenar saknas, hästskor, höjd 8 mm, vikt 0,7 g, stift.
Smycken Enstaka örhänge
ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv W/SI, Guldfynd, huggie, vikt 1,9 gram.
Glas Serviser
CRUET SET, kryddställning, 6 st glasbehållare, varav en med sked, höjd ca 29 cm, bredd 19 cm, slitage, vissa behållare med nagg.
THOMAS SABO, ring, sterlingsilver, cubic zirkoner, stl 16,5 mm, bredd 6,7 mm, vikt 8,0 g, ask.
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, odlad knappformad sötvattenspärla, strass, längd 46 cm.