Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 augusti
Klockor Swatch
SWATCH, Olympic Specials, Historical Olympic Games Collection, Ref nr. BOX1PACK, 9 st. armbandsur med olympiskt motiv, plast, 8 st quartz (går ej), 1 st. automatisk, originalband, originalspännen, ca 1994, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr 479/9999).
COLLIER, förgyllt sterlingsilver, fasettslipad karneol, blå kvarts, grön onyx, blå kalcedon, citrin, blå aventurin, röd jaspis, längd 40-45 cm, vikt 6,0 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgbehandlade smaragder, topaser, höjd 42 mm, vikt 4,6 g, krokar.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, lapis lazuli, granat, peridot, höjd 44 mm, vikt 3,3 g, krokar.
ÖRHÄNGEN, roséförgyllt sterlingsilver, pärlemor, glas, höjd 15 mm, vikt 2,5 g, stift.
ÖRHÄNGEN, roséförgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, trollsländor, höjd 9 mm, vikt 1,1 g, stift.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, enhörningar, höjd 31 mm, bredd 30 mm, vikt 1,8 g, krokar.