321 - 340 av 340
1...151617 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 juni

Klubbad för

FRIMA SVENSKT TENN, brosch, tenn, lejon, design Anna Petrus, mått 35 x 33 mm, vikt 18,1 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,77 ctv, ca TW-TCr/SI, stift, vikt 2,2 g.

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 5 200 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, rubin, svanhuvud och vinge, stl 16,25 mm, längd 42 mm, vikt 11,2 g, originaletui.

2 900 kr

Utrop: 1 100 kr

HERMÈS, armring, sterlingsilver, Collier De Chien Bracelet, bredd 17,5 mm, innerdiameter 56 x45 mm, vikt 82,4 g, refnr 14AK106517, påse.

Utrop: 14 000 kr

GEORG JENSEN, ring, no 123B, sterlingsilver, hematit, design Nanna Dietzel, Danmark efter 1945, stl 16 mm, vikt 9,5 g, originaletui, mindre repor på hematiten, storleksändrad.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

GEORG JENSEN, ring, no 91, sterlingsilver, design Nanna Dietzel, Danmark efter 1945, stl 16,25 mm, vikt 17,4 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

HERMÈS, armband, Collier De Chien Bracelet, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,24 ctv, refnr 14A075388, bredd 5,8 mm, innerdiameter 56 x 45 mm, vikt 24,7 g, etui, påse, lätt slitage.

Utrop: 62 000 kr

GEORG JENSEN, hänge/kedja, 18K vitguld, Centenary, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, längd kedja 36 cm, säkerhetskedja, etui, medföljer extra bit till pansarlänken som är 8,5 cm.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter 0,74 ctv enligt gravyr, ca W-TCr/VS-P, storlek 18 mm, vikt 23,3 g, slitage.

Utrop: 17 000 kr

ENGELBERT, hänge, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, ca TW/VS, hjärta, höjd 8 mm, vikt 2,1 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

CLAES GIERTTA, armring, silver, grön paste, Stockholm 1960, diameter 58 mm, vikt 104,9 g, originaletui. (d)

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

CLAES GIERTTA, collier, silver, grön paste, längd 37 cm, Stockholm 1960, vikt 27,0 g, originaletui. (d)

Utrop: 1 100 kr

CLAES GIERTTA, ring, silver, bergslagssten, Stockholm ca 1950-tal, stl 16 mm, vikt 14,2 g, originaletui. (d)

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

CHOPARD, armband, Happy Diamonds, ref nr 9152927, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, längd 19 cm, vikt 36,4 g, originaletui och certifikat.

30 000 kr

Utrop: 33 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, diameter 16 mm, vikt 9,6 g, för dobbar.

Utrop: 25 000 kr

ANNA-STINA ÅBERG, armring, sterlingsilver, diameter 65 mm, Nyköping 2010, vikt 44,1 g, smyckespåse, ask.

500 kr

Utrop: 550 kr

SANDBERG, ring, Grafika, 18K guld, flerfärgade safirer, bruna diamanter, stl 19 mm, vikt 13,0 g, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

SANDBERG, ring, Ringo, sterlingsilver, stl 17,5 mm, vikt 20,5 g, originaletui.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANT, prinsesslipad 0,60 ct, TW(G)/SI2, GIA laserinskription Report No. 6237014277, GIA certifikat.

Utrop: 5 200 kr