161 - 180 av 242
1...8910...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni

Klubbad för

PERRET & FILS, Brenets, fickur, 41 mm, savonett, Boett nr. 59175, 14K guld, ankargång, vargtänder, defekt (går ej, akut servicebehov), innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1900, etui.

Utrop: 9 200 kr

Klockor Rado

RADO, DiaStar, Multifunction, Serie nr. 03463327, Boett nr. 193.0456.3, herrur, 27 x 32,5 (38) mm, analog/digital, high-tech ceramics (bicolour), quartz, safirglas (repor), integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04402, cert, mars 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 4 700 kr

LONGINES, Admiral (T-Swiss Made-T), Cal 501, Serie nr. 14411645, Ref nr. 8213-1, Boett nr. 15192632, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1967.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 21432585, Ref nr. CD 168.004, Boett nr. 168.004 (K.B), herrur, 35,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1964.

8 300 kr

Utrop: 4 200 kr

BREITLING, Shark (300M/1000FT), Cal 17 (ETA 2824-2), Serie nr. 3022, Ref nr. A17605, herrur, 42 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, Professionallänk, viklås, Ref nr. 872A, ca 1995.

11 200 kr

Utrop: 8 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Loquet, Serie nr. 1384539, Boett nr. L01.210, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, armlänk, Ref nr. L01.110, ca 2000.

Utrop: 6 700 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Medor, Serie nr. 696967, damur, 23 x 23 (32) mm, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1995, etui, ytterkartong.

Utrop: 6 700 kr

TISSOT, T-Touch, Serie nr. RKO-HA-94155, Ref nr. T33.7.888.92, Boett nr. Z 253/353P, herrur, 42 mm, analog/digital, titan, quartz, safirglas, kolfibertavla, originallänk, viklås, Ref nr. Z352.650P, cert, augusti 2007.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

CREDOR, Seiko, "Ultra Slim", herrur/damur, 23,5 x 29 (34,5)/17 x 22 (27) mm, Cal 6730E/2F70A, Serie nr. 410036/570059, Boett nr. 6730-5710/2F70-5300, bicolour, quartz, hardlexglas, läderband, originalspänne i stål, ca 1984, box.

3 100 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Genève, Cellini, s.k. "Dègradé Dial", Ref nr. 4084, Serie nr. 3570386, Cal 1600, Boett nr. 4084 / 80, herrur, 30 x 28,5 mm, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad originallänk (skadad, ej signerad), längd 190-185 mm, totalvikt 80,1 gram, ca 1973.

42 000 kr

Utrop: 43 000 kr

OMEGA, herrur, 34,5 mm, Cal 332, Serie nr. 12056362, Ref nr. OT 2617, Boett nr. 10926761/2617, 18K guld, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, servicebehov, gravyr, bucklor, läderband, ca 1950.

5 400 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1330, Serie nr. 43022794, Ref nr. BA 191.0045, Boett nr. 191.0045, herrur, 31 x 31 mm, 18K guld, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1979.

Utrop: 9 200 kr

SEIKO, 5 Sports, Cal 4R36A, Serie nr. 772773, Ref nr. SRPD-73K1, Boett nr. 4R36-07G0, herrur, 42,5 mm, automatisk, hardlexglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, februari 2024, box, ytterkartong.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, De Ville (OM Swiss Made OM), Cal 620, Serie nr. 25944746, Ref nr. BA 111.084, Boett nr. 111.084, herrur, 28,5 x 29,5 (32,5) mm, 18K guld, manuell, plexiglas, urtavla i guld, skadad urtavla, textilband, originalspänne i doublé, ca 1967.

Utrop: 9 200 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 50 mm, Cal V, Serie nr. 17178, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1905, etui (Fabian Höglund Drottninggatan 39 Sthlm).

15 800 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster, Polaris, s.k. "Uggla", Cal 1445, Serie nr.50437926, Ref nr. DR 396.1222, Boett nr. 396.1022 / 396.1222 (LL), herrur, 31,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, dag, datum, skadade visare, integrerad originallänk (stål), viklås, Ref nr. 1455/448, ca 1990, box.

3 700 kr

Utrop: 3 400 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. 48222633, Ref nr. DB 595.0102, Boett nr. 595.0102, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, defekt (går ej, akut servicebehov), integrerad länk i förgyllt silver (ej original), ca 1986.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Sarcar

SARCAR, damur, 26 mm, Boett nr. 52245 126, 18K vitguld, quartz (går ej, se fördjupad info), safirglas, pärlemorurtavla, briljantslipade diamanter på urtavla / boett (88 st. varav 1 st ca 0,4 ctv), integrerat läderband, originalspänne i 18K vitguld, ca 1995.

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 91269222, PIC nr. 2221.80.00, Ref nr. SU 396.1504, Boett nr. 196.1504 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2011.

17 200 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, GUB, Skeppskronometer, 185 x 185 x 180 mm, Serie nr. 12986, Boett nr. 12986, mässing, ankargång, 2-dagarsverk, gångreservindikator, liten sekundvisare, fodral i mahogny 245 x 250 x 235 mm, cert, februari 1979.

12 200 kr

Utrop: 8 200 kr