Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 juli
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, grön onyx, höjd 16 mm, längd 50 cm, vikt 2,9 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, nyckel, längd 43 + 3 cm, vikt 6,0 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, hjärtformad rosenkvarts, odlad sötvattenspärla, längd 45 cm vikt 3,4 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, längd 45 cm, vikt 3,6 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 9 mm, stift, vikt 2,1 g.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, längd 35 mm, krokar, vikt 4,7 g.
RING, sterlingsilver, cubic zirconia, imitationspärla, öppen skena, stl ca 16,5 mm, vikt 1 g.
BÄGARE, silver, 2 stycken, delvis förgyllda, höjd 7,5 cm, Stockholm 1960/1963, vikt 74,4 g.
COCKTAILPINNAR, 5 st, 835 silver, svenska importstämplar, längd 11,5 cm, totalvikt 49 g.